Sheryl Crow nagrała cover utworu Petera Gabriela

i

Autor: Rex Features/East News, Julie Edwards / Avalon/Photoshot/East News

Muzyczne nowości

Sheryl Crow nagrała cover utworu Petera Gabriela. I zaprosiła go do wspólnego wykonania

W sieci jest już dostępny cover utworu "Digging in the Dirt" Petera Gabriela. Odpowiada za niego Sheryl Crow. Nowa wersja znajdzie się na jej nadchodzącym albumie, który ukaże się pod koniec marca. Warto wspomnieć, że sam wokalista dał się przy tym utworze zaprosić do współpracy.

Sheryl Crow nagrała na nowy album cover utworu Petera Gabriela

Sheryl Crow, amerykańska piosenkarka i autorka tekstów, która w ubiegłym roku została wprowadzona do Rock & Roll Hall of Fame, wydaje nowy album. Płyta zatytułowana "Evolution" ukaże się na rynku 29 marca 2024 roku. Znajdzie się na niej 10 utworów. Całość promuje m.in. kower kompozycji "Digging in the Dirt" Petera Gabriela. 

Oryginalnie wspomniany utwór ukazał się na krążku "Us" z 1992 roku. Teraz powraca w nowej odsłonie. I co ciekawe: z gościnnym udziałem samego artysty. 

Utwór "Digging in the Dirt" Petera Gabriela wiele dla mnie znaczył. Co za radość móc w tym tygodniu nagrać ostatnią piosenkę na płytę "Evolution" z Mikiem Elizondo [producent albumu - przyp. red.] – napisała Crow na TikToku w styczniu tego roku. 

Najważniejsze kobiece albumy rockowe wszech czasów

Teraz podzieliła się kolejnymi spostrzeżeniami: – To właśnie ta piosenka Petera rozpoczęła proces tworzenia mojego nowego albumu "Evolution". Był to pierwszy utwór, który przyniosłam Mike'owi Elizondo. Pomysł samoanalizy, aby zrozumieć nasze rany i wady, oraz wpływ na nasze codzienne życie naprawdę do mnie przemówił. Ten proces może prowadzić do samoleczenia. Może to być jednak brudne, jak kopanie w ziemi. Teksty Petera wyrażają wszystko w piękny sposób. Kiedy zgodził się zaśpiewać w mojej wersji "Digging In The Dirt" byłam zaskoczona.

– Byłem zachwycony, kiedy Sheryl Crow przekazała mi, że zamierza stworzyć własną wersję "Digging In The Dirt". Brzmi ona wspaniale. Jej zaśpiewanie było prawdziwą przyjemnością. Uważam, że Sheryl i Mike Elizondo wykonali świetną robotę – dodał natomiast Peter Gabriel. 

Przypomnijmy, że Sheryl Crow swoim koncie dziewięć nagród Grammy. Zasłynęła takimi hitami, jak m.in. "All I Wanna Do", "Strong Enough" czy "If It Makes You Happy". Wspomniany album będzie jej dwunastym studyjnym wydawnictwem. 

Poniżej natomiast przypomnijmy sobie oryginał: 

Oto najsmutniejsze piosenki w historii muzyki: