Sharon Osbourne chce otworzyć... muzeum w hołdzie Ozzy'emu! Gdzie miałoby się znaleźć?

i

Autor: Mayer/face to face/FaceToFace/REPORTER Powstanie muzeum Ozzy'ego Osbourne'a?

Sharon Osbourne potwierdza - powstanie szkoła muzyczna Ozzy'ego Osbourne'a! Gdzie ma powstać i co już o niej wiadomo?

2024-01-23 10:05

Nikt raczej nie dyskutuje ze stwierdzeniem, że Ozzy Osbourne to prawdziwa legenda muzyki heavy metalowej. Choć artysta dziś zmaga się z problemami zdrowotnymi, nie zamierza składać broni i robi co w jego mocy, by już w przyszłym roku powrócić z nowym materiałem i do koncertowania. Czy to już czas, by zacząć upamiętniać Ozzy'ego? Tak chyba uważa jego żona!

Ozzy Osbourne od lat zmaga się ze swoim własnym zdrowiem. Muzyk cierpi na dolegliwości, związane z kręgosłupem, co znacznie utrudnia mu poruszanie się, ma także Parkinsona, przez co nie ma już tyle sił do występowania, co przed laty. Całkiem niedawno "Książę Ciemności" poddał się kolejnej, jak sam zapowiada, ostatniej operacji, a ta przyniosła efekty! Muzyk zdradził w podcaście swojej rodzinki, że czuje się coraz lepiej, nie odczuwa już bólu podczas chodzenia, w związku z czym dużo łatwiej poddawać mu się ćwiczeniom i rehabilitacji. Ozzy musi się obecnie czuć na tyle dobrze, że już zapowiada, że kolejny rok spędzi w studiu nagraniowym, pracując nad następcą świetnie przyjętego Patien Number 9, planuje już także swój powrót na światowe sceny. Jak to się wszystko ostatecznie zakończy zobaczymy, w tym czasie za to żona Osbourne'a ma w planach nowy projekt, dotyczący jego osoby!

Najlepsze rockowe i metalowe albumy 2022 roku - zagranica

Muzeum Ozzy'ego Osbourne'a?!

Już w październiku ubiegłego roku Sharon Osbourne w podcaście "The Osbournes" zdradziła, że pracuje obecnie nad... muzeum w hołdzie swojemu mężowi! W instytucji miałyby się znaleźć liczne pamiątki, filmy, nagrania, nagrody, instrumenty związane z jego osobą, a całość będzie miała bardzo interaktywny charakter. To jednak nie wszystko! W instytucji zostanie także otwarta kawiarnia, a Sharon przede wszystkim zależy na tym, by Muzeum miało mocno edukacyjny charakter. Żona "Księcia Ciemności" zdradziła na przykład, że w instytucji dostępne będą przeróżne instrumenty, które będą udostępnianie osobom, które chcą się uczyć muzyki. Gdzie miałaby się znaleźć tak wyjątkowa instytucja? Oczywiście w rodzinnym mieście Osbourne'a, Birmingham. Teraz menedżerka rozwinęła nieco temat i wiemy, że muzeum nie jest jedyną, planowaną instytucją, związaną z Ozzym!

Zrobimy to całkowicie interaktywnie – każdy film, każdy występ na żywo twojego taty, wszystko tam będzie. To raczej kwestia edukacyjna dla muzyków i artystów, którzy chcą zobaczyć, że można stać się legendą, zrobić coś z niczego, a jeśli pracuje się wystarczająco ciężko, to właśnie można to wszystko osiągnąć. Będziemy mieli kawiarnię i będziemy tam mieli każdy instrument, jaki tylko przyjdzie nam do głowy. Studenci muzyki będą mogli przychodzić i będziemy robić zajęcia muzyczne, bo w okolicznych szkołach już nie ma muzyki. Będą się także pojawiać różni muzycy - mówi Sharon w podcaście.

Szkoła muzyczna imienia Ozzy'ego Osbourne'a!

W wywiadzie dla Planet Rock, Sharon zdradziła, że wraz z Ozzym przenoszą się do Anglii, będą jednak regularnie wracać do Los Angeles, gdzie pozostanie reszta ich najbliższej rodziny. Małżeństwo wraca tam, gdzie to się wszystko zaczęło, czyli do Birmingham. Menedżerka poinformowała przy tej okazji, że na miejscu powstanie szkoła muzyczna, w której znajdą się wszystkie pamiątki, związane z "Księciem Ciemności"! To jednak nie koniec! W planach jest także projekt mostu imienia Black Sabbath oraz sprawa słynnego 10-metrowego mechanicznego byka, który decyzją fanów od czerwca ubiegłego roku nosi imię Ozzy'ego!