Serj Tankian zareagował na cover Chop Suey! rapera! Muzyk otwarcie skomentował w social mediach

i

Autor: Serj Tankian/agefotostock/East News Muzycy System of a Down reagują na cover "Chop Suey!"

Serj Tankian zareagował na cover "Chop Suey!" Lil Uzi Verta! Muzyk otwarcie skomentował w social mediach

2023-07-06 11:59

Cały świat metalu wstrzymał oddech, gdy w piątek 30 czerwca Lil Uzi Vert wydał album, na którym znalazł się jego cover kultowego kawałka System of a Down. Raper wysoko postawił sobie poprzeczkę i wziął się za niemal świętość dla fanów formacji - "Chop Suey!". Ci zastanawiali się, co o całym projekcie myślą członkowie grupy - już wiadomo.

W piątek 30 czerwca Lil Uzi Vert dołączył do grona współczesnych artystów, którzy postanowili udowodnić, że nie mieszczą się w żadnych ramach gatunkowych. Raper wydał album, zatytułowany Pink Tapes, którego brzmienie mocno krąży wokół hip-hopu, popu i R&B, ale też, w jakimś stopniu, metalu! Na płycie gościnnie pojawili się Bring Me The Horizon i Babymetal, jednak największą uwagę opinii publicznej zwrócił numer, zatytułowany na trackliście CS. Szybko okazało się, że mamy do czynienia z coverem kultowego kawałka zespołu System of a Down, czyli Chop Suey!, który w wykonaniu Lil Uzi Verta co prawda muzycznie podąża śladem oryginału, jednak wokalnie został bardzo zmieniony przez auto-tune.

ZOBACZ TAKŻE: Raper wydał cover… “Chop Suey!”

Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?

Serj Tankian zareagował na cover!

Fani nawet nie kryli oburzenia tą wersją, zastanawiając się przy okazji, co na jej temat sądzą sami członkowie System of a Down. Wszytko jest już jasne.

Już kilka dni temu Shavo Odadjian dodał w swoich social mediach short z fragmentem utworu, pytając w opisie: "Czy słyszeliście cover "Chop Suey!" Lil Uzi Verta"?, czym wyraźnie dał do zrozumienia, że akceptuje powstałą wersję. Takie same zdanie na ten temat ma także Serj Tankian. Wokalista udostępnił na swoim Facebooku link do jednego z artykułów na temat coveru, pisząc: "Covery są zawsze największym komplementem dla artystów i autorów piosenek". Niestety, fani w komentarzach nie byli już tak pobłażliwi dla nowej wersji kawałka.