Serj Tankian zapowiedział nowe wydawnictwo. Trafi na nie... niewydany utwór System of a Down!

i

Autor: AP/EAST NEWS Nadchodzi nowe wydawnictwo od Serja Tankiana (System of a Down)

ze świata rocka

Serj Tankian wydał nieznany utwór System of a Down! Posłuchaj "A.F. Day" już teraz!

2024-05-17 6:22

Mamy świetne wieści dla wszystkich fanów i fanek obozu System of a Down! Nadchodzący solowy album Shavo Odadjiana to nie jedyne wydawnictwo, które z pewnością Was zainteresuje. Okazuje się, że już bardzo niedługo z nowym projektem na rynek powróci również Serj Tankian! Na zapowiedziane wydawnictwo trafi pewna perełka, której można już posłuchać!

Choć zespół System of a Down pozostaje względnie aktywny koncertowo (grupa dopiero co zagrała na festiwalu Sick New World, choć był to jej pierwszy występ od prawie roku), to prawdziwa posucha panuje w temacie wydawania nowej muzyki. W przyszłym roku minie równo dwadzieścia (!) lat od wydania ostatnich, jak dotychczas, płyt formacji - mowa oczywiście o Mezmerize i Hypnotize.

Co jest szczególnie interesujące, sami członkowie SOAD nie spoczywają na laurach i działają w ramach karier solowych czy pobocznych projektów. Już latem tego roku ukazać się ma debiutancki autorski album Shavo Odadjiana, szczegóły wydawnictwa basisty nie są jednak w pełni znane. Najbardziej zaawansowany pod względem wydawniczym pozostaje Serj Tankian - wokalista System of a Down ma na koncie już pięć płyt, cztery albumy live i cztery minialbumy, z czego najnowszy to Perplex Cities z października 2022 roku. Już za chwilę zbiór EP-ek muzyka powiększy się!

System of a Down - 5 ciekawostek o debiutanckiej płycie zespołu | Jak dziś rockuje?

Muzyczne nowości od Serja Tankiana!

W ramach promocji swojej książkowej autobiografii Serj udzielił wywiadu magazynowi "Metal Hammer". To właśnie w tej rozmowie artysta zdradził, że już we wrześniu na rynku ukaże się jego najnowszy minialbum! Wydawnictwo zostało zatytułowane Foundations i jego powstanie zostało w pełni zainspirowane procesem pisania książki, którą sam Tankian określa jako "filozoficzny pamiętnik".

Muzyk powiedział, że na projekt złoży się pięć piosenek, do każdej z nich powstał teledysk, a jedna z nich będzie prawdziwą perełką! Okazuje się, że na Foundations trafi kompozycja, stworzona jeszcze na bardzo wczesnym etapie działalności System of a Down! Muzyk wyjaśnia, że pracując na nadchodzącą książką bardzo uważnie przejrzał swoje archiwum i uznał, że kilka starszych utworów zdecydowanie warto zaprezentować światu. Tytuł nadchodzącej nieznanej dotąd piosenki SOAD, to A.F. Day i możemy jej posłuchać już teraz! Sprawdź poniżej:

To bardzo interesujące utwory, bardzo różniące się od siebie: jeden jest naprawdę ciężki, drugi naprawdę progresywny, każdy z nich ma po prostu inne elementy. Ale myślę, że działają w tandemie - mówi o nadchodzącej EP-ce Serj.

Oto 5 najlepszych solowych kompozycji Tankiana: