Serj Tankian, Iron Maiden

i

Autor: Wikimedia Commons/Stuart Sevastos, AF Archive/Mary Evans Picture Library/East News

Wspomnienia

Serj Tankian wskazał najlepsze koncerty, jakie widział w życiu. Na liście m.in. Iron Maiden

Serj Tankian postanowił ostatnio trochę więcej opowiedzieć o koncertach, które zrobiły na nim największe wrażenie. Wokalista System of a Down wskazał m.in. na Iron Maiden. Po raz pierwszy zobaczył ten zespół w 1984 roku.

Serj Tankian opowiada o "najbardziej wpływowych” koncertach, na których był

Serj Tankian, wokalista formacji System of a Down, w jednym z ostatnich wywiadów został zapytany o najlepsze koncerty jakie widział w swoim życiu. 

Muzyk wskazał chociażby na występ Iron Maiden. Tankian widział tą brytyjską metalową grupę, po raz pierwszy, w 1984 roku. 

System of a Down - 5 ciekawostek o debiutanckiej płycie zespołu | Jak dziś rockuje?

Pierwszym rockowym koncertem, jaki widziałem, był Iron Maiden w 1984. Moja ówczesna dziewczyna była wielką fanką Maiden, ale ja nie słuchałem wówczas zbyt wiele muzyki rockowej. Nawet nie paliłem trawki. To był pierwszy raz, kiedy poczułem jej zapach. Byłem dobrym uczniem i miałem w szkole średnią ocen wynoszącą 4,0. Ten koncert wywarł na mnie ogromne wrażenie. W muzyce System of a Down usłyszysz galopady, wpływ na to mieli Maideni – powiedział Tankian w wywiadzie dla "Monsters, Madness And Magic". To jednak nie wszystko. Wokalista System of a Down wskazał także na Rogera Watersa. 

Widziałem Rogera Watersa, kiedy wykonywał w całości album "The Wall". To było jakieś 10-15 lat temu. Cały ten aspekt wizualny był czymś niesamowitym. Ale widziałem też dużo wcześniej Pink Floyd z latającą świnią – uzupełnił. 

Serj Tankian wydał autobiografię

14 maja tego roku na rynku ukazała się autobiografia wokalisty System of a Down zatytułowana "Down With The System". Tankian opowiada w niej m.in. o swojej drodze do sławy, dorastaniu w cieniu wojny domowej czy przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych.

Na chwilę obecną, nic nie wiadomo na temat polskiego wydania tej książki.

Oto najlepsze albumy w dorobku Iron Maiden: