Serj Tankian

i

Autor: Wikimedia Commons/Safi-iren

Wiadomości

Serj Tankian nie ma problemu z tym, że traci fanów przez swój aktywizm polityczny

Serj Tankian przyznał, że "artysta nie powinien zadowolić wszystkich". Wokalista System of a Down od lat jest znany ze swojego ogromnego zaangażowania w sprawy społeczne oraz polityczne. Może więc się to nie podobać wszystkim fanowi jego twórczości. Tankian jednak nie ma z tym żadnego problemu...

Serj Tankian: "Artysta nie powinien zadowolić wszystkich"

Serj Tankian, wokalista formacji System of a Down, znany jest ze swojego zaangażowania w sprawy społeczne i polityczne. Muzyk doskonale zdaje sobie sprawę, że z jego przekonaniami nie wszyscy musza się zgadzać. To oznacza, że przez to część fanów może się od niego odwrócić. Tankian jednak nie ma z tym żadnego problemu... Opowiedział o tym w wywiadzie dla NPR. Tłumaczy, że chce być artystą, a nie tylko piosenkarzem.

System of a Down - 5 ciekawostek o debiutanckiej płycie zespołu | Jak dziś rockuje?

– Nie przeszkadza mi to, ponieważ artysta nie powinien zadowolić wszystkich. Artysta powinien starać się przyjąć, poprzez zbiorową świadomość prawdy, którą staramy się żyć, prawdy naszych czasów. Jeśli nie możemy tego zrobić jako artyści, to jesteśmy tylko piosenkarzami. Od pierwszego dnia musisz dokonać wyboru: czy jesteś tylko piosenkarzem, czy będziesz artystą? – przyznał Tankian. 

W dalszej części wypowiedzi wokalista SOAD powiedział także: – Jeśli jesteś piosenkarzem to w porządku. Jest takich osób wiele, śledzę ich i kocham. Ale jeśli chcesz zostać artystą, to droga nie będzie łatwa. Będziesz musiał przez cały czas być szczery wobec siebie i wszystkich innych. Jedni będą cię lubić, inni natomiast nienawidzić. To jest OK. 

Nowa EP-ka od Serja Tankiana jeszcze w tym roku

We wrześniu tego roku na rynku ukaże się nowe wydawnictwo od Serja Tankiana. Będzie to minialbum zatytułowany Foundations" (zostanie wydany przez Gibson Records). Znajdzie się na nim pięć utworów. W tym "A.F. Day", kompozycja, która została już udostępniona w sieci. Co ciekawe: to numer stworzony jeszcze na bardzo wczesnym etapie działalności System of a Down. 

To bardzo interesujące utwory, bardzo różniące się od siebie: jeden jest naprawdę ciężki, drugi naprawdę progresywny, każdy z nich ma po prostu inne elementy. Ale myślę, że działają w tandemie – powiedział Serj Tankian o nadchodzącej EP-ce. 

Na ten moment dyskografię wokalisty zamyka minialbum "Perplex Cities" z 2022 roku. Ukazał się on wyłącznie w postaci cyfrowej.

Oto 5 najlepszych solowych kompozycji Serja Tankiana: