Serj Tankian i John Dolmayan (System of a Down) zagrali Aerials z okazji 50-tych urodzin perkusisty! Panowie połączyli siły z meksykańskim cover bandem

i

Autor: AFP/EAST NEWS Wyjątkowe wykonanie klasycznego numeru System of a Down

Serj Tankian i John Dolmayan (System of a Down) zagrali "Aerials" z okazji 50-tych urodzin perkusisty! Panowie połączyli siły z meksykańskim cover bandem

2022-07-19 15:13

Choć na rychły powrót System of a Down raczej nie ma co liczyć w najbliższym czasie, to Panowie - samodzielnie, bądź razem, tworzą nową muzykę, występują, a nawet od czasu do czasu wykonują w różnych sytuacjach swoje klasyczne numery. Coś takiego właśnie wydarzyło się kilka dni temu w Meksyku. Przebywający w tym kraju Serj i John zagrali na ulicy uwielbiany utwór Aerials. Sprawdź wideo!

System of a Down to jeden z najbardziej lubianych i cenionych zespołów heavy metalowych. Grupa zadebiutowała wydanym w 1998 roku albumem, zatytułowanym po prostu System of a Down. Największy sukces komercyjny formacja osiągnęła za sprawą wydanego trzy lata później krążka Toxicity, z którego pochodzą nominowane do Grammy kompozycje Chop Suey! i Aerials. W 2006 roku Panowie ogłosili, że robią sobie przerwę, by skupić się na innych projektach, jednak zjednoczyli się już cztery lata później. Od tamtej pory System of a Down funkcjonuje niejako w stanie zawieszenia - zespół nie wydaje nowych albumów i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić, mało też koncertuje. Dwa lata temu, bez wcześniejszych zapowiedzi, ukazały się dwie premierowe piosenki - Protect the Land i Genocidal Humanoidz. Dochód z ich sprzedaży został przekazany na cele charytatywne - były to pierwsze kompozycje zespołu od czternastu lat.

Co tam w środku gra? System Of A Down

Serj Tankian i John Dolmayan zagrali “Aerials”!

Bardzo nieoficjalny, mini koncert zagrali ostatnio w Meksyku wokalista i perkusista zespołu. Serj i John przebywali w tym kraju ze swoimi żonami z okazji pięćdziesiątych urodzin drugiego z Panów. Choć muzycy nie ukrywają, że nie dogadują się, jeśli chodzi o kwestie polityczne, to… są rodziną! Żony Serj i Johna są siostrami, co czyni Panów szwagrami. W trakcie świętowania artyści dostrzegli na ulicy rockowy cover band, który właśnie wykonywał jeden z ich najbardziej kultowych numerów, czyli Aerials. Niewiele myśląc Serj i John dołączyli do grupy, by wspólnie wykonać piosenkę. Cała sytuacja została uwieczniona na nagraniu!