Sebastian Bach - czy jest jeszcze szansa na powrót artysty do Skid Row? Gitarzysta zespołu ma na ten temat kilka słów

i

Autor: Screen z Instagrama/officialskidrow Czy dawny wokalista Skid Row wróci do zespołu?

Sebastian Bach - czy jest jeszcze szansa na powrót artysty do Skid Row? Gitarzysta zespołu ma na ten temat kilka słów

2022-08-12 15:34

Sebastian Bach był wokalistą grupy Skid Row w jej najlepszym okresie, a więc w latach 1987-1996 i to z nim właśnie nagrane zostały najbardziej znane utwory zespołu. W wyniku konfliktu z pozostałymi członkami formacji, Bach opuścił zespół. Czy jest jakakolwiek szansa na to, aby kiedykolwiek do niego powrócił? Gitarzysta Skid Row rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Zespół Skid Row został założony w 1986 roku przez basistę Rachela Bolana i gitarzystę Dave'a Sabo. Niedługo później do grupy dołączyli gitarzysta Scotti Hill, perkusista Rob Affuso i wokalista Sebastian Bach. To właśnie w tym składzie nagrane zostały albumy Skid Row i Slave to the Grind, które uważa się za najlepsze w dyskografii zespołu. To z nich pochodzą najbardziej znane numery grupy, czyli 18 and Life, Youth Gone Wild, I Remember You, Monkey Business czy Wasted Time. Po dziewięciu latach Sebastian Bach, w wyniku wewnętrznych sporów miał zostać wyrzucony z kapeli, według innych źródeł sam zdecydował się ją opuścić. Ten na trzy lata zawiesił działalność, by powrócić w 1999 roku z Johnnym Solingerem na wokalu. Grupa wydała trzy kolejne albumy, nie odniosły one jednak takiego sukcesu jak poprzednie wydawnictwa.

Damian Ukeje w Esce ROCK. "Była obawa, że już nigdy nie zaśpiewam. To mój drugi debiut”

Czy Sebastian Bach wróci do Skid Row?

Fani grupy uważają, że to właśnie Bach był najlepszym wokalistą i marzą o tym, by powrócił on do Skid Row. Co na ten temat ma do powiedzenia Dave Sabo? Okazuje się, że gitarzysta… nie zastanawia się nad taką możliwością. W wywiadzie dla "Pushing The Limits" muzyk powiedział, że interesuje go głównie to co tu i teraz i skupia się raczej na najbliższych dokonaniach Skid Row, niż na nieokreślonej przyszłości. Gitarzysta zdradził też, że od ponad dwudziestu lat nie ma kontaktu z Bachem.

Najnowszy album Skid Row nadchodzi!

Obecnie funkcje wokalisty w zespole pełni Erik Grönwall, którego wokal fani często porównują do śpiewu Bacha. To właśnie jego słychać na ostatnich singlach zespołu - The Gang's All Here i Tear It Down, które zapowiadają album The Gang's All Here, który ukaże się już 14 października.