Scott Weiland śpiewa Happy Xmax (War Is Over) Johna Lennona i Yoko Ono

i

Autor: MediaPunch/REX Shutterstock/EAST NEWS Niepublikowane dotąd nagranie jest już dostępne!

Scott Weiland śpiewa "Happy Xmax (War Is Over) Johna Lennona i Yoko Ono. Niepublikowane dotąd nagranie jest już dostępne!

2022-10-03 11:08

W grudniu tego roku minie dokładnie 7 lat od nagłej śmierci Scotta Weilanda. Wokalista takich zespołów jak Stone Temple Pilots czy Velvet Revolver odszedł w wieku zaledwie 48 lat, pozostawił jednak po sobie liczny materiał, który powoli pojawia się na rynku. Tym razem pora na rozszerzoną edycję świątecznego albumu artysty - wydawnictwo promuje cover klasycznej kompozycji Johna Lennona i Yoko Ono!

Scott Weiland rozpoczął karierę muzyczną w 1985 roku jako wokalista rockowej grupy Stone Temple Pilots. Debiutancki album zespołu ukazał się dopiero siedem lat później - mowa o krążku Core, z którego pochodzą takie numery jak Sex Type Thing, Plush, Creep i Wicked Garden. Muzyk był członkiem grupy, z licznymi przerwami, do 2015 roku. Scott powrócił na rynek i dał się poznać młodszemu pokoleniu słuchaczy jako wokalista supergrupy Velvet Revolver, założonej w 2002 roku przez Slasha, Duffa McKagana i Matta Soruma. Formacja wydała w sumie dwie płyty, z których większą popularnością cieszył się pierwszy, Contraband, który nominowany był do trzech nagród Grammy, z czego jedna, za kultowy już Slither, przemieniła się w statuetkę. 

Weiland przez większość życia zmagał się z licznymi uzależnieniami, które doprowadziły do jego śmierci. Artysta został znaleziony martwy w swoim busie koncertowym 3 grudnia 2015 roku, w chwili śmierci Scott miał 48 lat.

Scott Weiland śpiewa "Happy Xmax (War Is Over) Johna Lennona i Yoko Ono. Niepublikowane dotąd nagranie jest już dostępne!

W tym roku minie siedem lat od nagłej śmierci muzyka. Miesiąc przed tym dniem dokładnie 4 listopada, na rynku ukaże się ekskluzywne wydanie jego trzeciego i finalnie ostatniego albumu studyjnego, czyli świątecznego The Most Wonderful Time of the Year. Na edycję tę trafią cztery nigdy wcześniej nie wydane utwory w wykonaniu Scotta, jednym z nich jest cover klasycznego, świątecznego hymny Johna Lennona Yoko Ono, czyli Happy Xmax (War is Over). Kompozycja ta promuje cały projekt i jest już dostępna do odsłuchu!

Majka Jeżowska w Esce ROCK! Artystka o Dniu Matki, Nergalu, Pol'and'Rock Festival i vlogowaniu

"The Most Wonderful Time of the Year Deluxe Edition" - szczegóły wydawnictwa

Album został opatrzony zupełnie nową okładką, trafi na niego łącznie czternaście utworów. Wydawnictwo, które trafi na rynek 4 listopada, jest już dostępne w przedsprzedaży pod linkiem, poniżej pełna tracklista:

 1. "Happy Xmas (War Is Over)"
 2. "The Christmas Song"
 3. "I'll Be Home for Christmas"
 4. "White Christmas"
 5. "Silent Night"
 6. "It's the Most Wonderful Time of the Year"
 7. "What Child Is This?"
 8. "Winter Wonderland"
 9. "Have Yourself a Merry Little Christmas"
 10. "Happy Christmas and Many More"
 11. "O Holy Night"
 12. "White Christmas" (Lavish Studio Rehearsal)
 13. "Winter Wonderland" (Lavish Studio Rehearsal)
 14. "Have Yourself a Merry Little Christmas" (Lavish Studio Rehearsal)

Jak dobrze znasz film "American Beauty"? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Czym na początku zajmował się Lester?