Corey Taylor uczy piątoklasistów o muzyce metalowej! Na jakie pytania młodych odpowiedział artysta?

i

Autor: Ricky Bassman/CSM/REX/Shutterstock/EAST NEWS Corey Taylor jako nauczyciel muzyki metalowej?

Corey Taylor uczy piątoklasistów o muzyce metalowej! Na jakie pytania młodych odpowiedział artysta?

2022-10-03 9:53

W piątek 30 września ukazał się najnowszy album zespołu Slipknot. Krążek "The End, So Far" już zbiera świetne recenzje, co najlepiej udowadnia, że muzyka metalowa ma się świetnie! Teraz nieco więcej na temat tego gatunku postanowiło nauczyć się młode pokolenie, a w roli nauczyciela wystąpił lider formacji, Corey Taylor.

W piątek 30 września ukazał się najnowszy, siódmy album studyjny grupy Slipknot. Został on zatytułowany The End, So Far, ale wcale nie oznacza to końca tej formacji! Płyta, która od dnia premiery zbiera świetne recenzje, stanowi dla zespołu zupełnie nowy początek, którego kolejnych odsłon możemy się spodziewać w najbliższej przyszłości. Brzmienie metalowe nie traci na znaczeniu i wartości i niezmiennie interesuje się nim młode pokolenie słuchaczy. Teraz kilkoro uczniów postanowiło zadać kilka pytań o kwestie związane z ta stylistyką weteranowi branży, który z pewnością ma w tym temacie dużą wiedzę - Coreyowi Taylorowi.

Corey Taylor uczy piątoklasistów o muzyce metalowej! Na jakie pytania młodych odpowiedział artysta?

Pewien nauczyciel z Dakoty Północnej postanowił wykorzystać muzykę Slipknota, by wyjaśnić swoim uczniom, czym jest metrum. Temat okazał się być dla dzieciaków na tyle ciekawy, że postanowili oni skierować kilka pytań do samego Coreya. Muzyk był gościem w audycji radiowej Craiga Charlesa, w której to postanowił udzielić młodym fanom muzyki wyczerpujących odpowiedzi. Skierowali oni do wokalisty kilka pytań, m.in. o to, czy w repertuarze Slipknota znajdują się numery, w których zmienia się metrum, poprosili o opowiedzenie, jak Taylor został muzykiem, czy co go inspiruje. Nie da się ukryć, że wokalista zespołu stanął na wysokości zadania i starał się udzielać jak najbardziej wyczerpujących odpowiedzi - poniżej przykład - co sprawiło, że Corey Taylor został artystą i co go inspiruje?

CO TAM W ŚRODKU GRA - ELEKTROLUXTORPEDA

Wiesz, to było po prostu coś, do czego instynktownie po prostu od zawsze miałem talent. Wszystko zaczęło się od śpiewania, kiedy miałem około 10 lat. Wtedy zdałem sobie sprawę, że mógłbym wziąć gitarę i zagrać nuty piosenki, której słuchałem, a potem zdałem sobie sprawę, że osiągnąłem coś, co nazywa się wysokością dźwięku. To był to idealny ton, ale był blisko. A potem zdałem sobie sprawę, że ludziom podoba się to, co robię i po prostu poszedłem w tę stronę. Nauczyłem się grać na gitarze, więc mogłem pisać piosenki. Zawsze pisałem wiersze i tak dalej, i nauczyłem się pisać teksty. A potem była już tylko kwestia zebrania ludzi, żebyśmy mogli razem jammować, bawić się i tańczyć. Reszta jest historią. Ale to wszystko wynikało z tego, że kocham śpiewać. 

O rany, naprawdę wszystko! Ogólnie rzecz biorąc, życie jest największą inspiracją, jaka może być. Jest tak wiele rzeczy, wystarczy się rozejrzeć - czy to, co dzieje się w twoim życiu, rzeczy, które dzieją się w życiu innych ludzi, rzeczy, które wpływają na kulturę, rzeczy, które wpływają na nas politycznie, geopolitycznie, socjopolitycznie. […] Jest tak wiele spraw, że jeśli rozejrzysz się dookoła mając wystarczająco wyostrzony wzrok, możesz znaleźć inspirację, bez względu na to, co to jest. I możesz wziąć to wszystko i napisać o tym piosenkę. Piękne w muzyce jest to, że nie ma granic. Nie ma końca. Wszystko czego potrzebujesz to początek. - odpowiadał uczniom Corey.