Ruszamy z tym graniem! Pozdrowienia od podziemia #3

i

Autor: PIxabay

Ruszamy z tym graniem! Pozdrowienia od podziemia #3

2022-09-02 16:02

Witajcie, początek roku szkolnego to także czas wzmożonej pracy alternatywnej sceny. Zaczyna się sezon koncertów klubowych, czas wykuwać swoją legendę i walczyć o kolejne letnie festiwale.

Nasz cykl „Pozdrowienia od podziemia” kierowany jest do WAS – muzyczek i muzyków grających alternatywę, niewypromowanych, niezależnych. Zapraszamy Was do nadsyłania wieści o tym co robicie. Gracie koncert? Wydajecie coś nowego? Nagraliście teledysk? Prowadzicie niezależną małą wytwórnię? Napiszcie do nas na adres: [email protected] – a oto najnowsze newsy!

Tomek Lipiński w Esce ROCK: rozmowa o wolności, inspiracji, rzeczywistości i fascynacji młodym pokoleniem

Na sam początek coś lekkiego i nostalgicznego, w sam raz na początek jesieni i koniec lata. Duet Reflektor lubi eksperymentować z dźwiękiem, łączy gitary z elektroniką, a do tego poetyckie teksty. Ich teledysk „Fantazje” promuje krążek „Tętno 92/95” który właśnie wchodzi na rynek.

Takiego spotkania nikt się nie spodziewał. Cross-overowy Tassack wraz z thrash/blackowym Okrütnikiem nagrali wspólnie cover KATa pod tytułem „Dziewczyna w cierniowej koronie”. Kawałek promuje ich jesienną trasę koncertową: "Deszcz Metal Tour '22".

Szukając nowości znaleźliśmy ten nowy, mało znany i z pewnością godny szerszej widowni kawałek. Zespół Maczety dotyka w nim emocji, które znamy wszyscy, a do tego przyjemnie łoją na gitarach. Posłuchajcie ich nowego singla: „Korpo”.

Płocki zespół Vataha pochwalił się w ciągu wakacji nowym teledyskiem do piosenki Piękny świat. Jeżeli tęskno Wam do gitarowego grania rodem z lat 90-tych, dobrze trafiliście.

Kolejna nowość także brzmi rodem z najlepszych lat pogo w Polsce. Grupa Hope Strike zaprezentowała nowy materiał, w którym gitarowego punka uzupełniają klawisze z klasycznym brzmieniem piano. Odrobinę jak stary T.Love? Czemu nie!

Tymczasem gdzieś na samym dnie piekła zahuczało i wyłonił się z niego ponownie grindcore’owy potwór o nazwie Unborn Suffer. Bydgoscy klasycy ciężaru zaprezentowali teledysk do „Cardboard box”. Nawet jeśli nie przepadacie za aż tak ciężkimi rytmami to obejrzyjcie ze względu na naprawdę ciekawą technikę animacji.

Na sam koniec coś z pogranicza parodii, dobrego smaku i muzyki. Jednoosobowy projekt Fecal Japan pochwalił się teledyskiem do covery piosenki „Srajmy”, klasyka punk rocka, czyli kapeli Proletaryat. Gościnnie pojawił się tutaj Jam Sebastian Bass z kapeli Zachlapany Szczypior.