Runforrest

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Alicja Godyń

Runforrest z nowym utworem z nadchodzącego albumu! O czym opowiada "…i stałem się duchem"?

2024-02-22 10:00

"…i stałem się duchem" to kolejny singiel przybliżający nas do debiutanckiego, polskojęzycznego album Runforresta Rytuał. Utwór ten jest gwarantowanym kandydatem do indie-przeboju dla wrażliwców.

Warstwa liryczna opowiada historię o powolnym, stopniowym znikaniu z życia innych i stawaniu się tylko wspomnieniem; o poczuciu niezrozumienia i samotności, aż do zamknięcia się w sobie tylko znanym świecie. Refleksje obrazujące świat w 2024 roku.

Muzycznie, dźwięki rytmicznego, transowego i ludowego zarazem bitu przeplatają się z pejzażem przestrzennych gitar i wokali, tworząc psychodeliczne połączenie minimal techno, współczesnej elektroniki i alt-popu.

Kurt Cobain i Axl Rose - wrogowie świata rocka lat 90. Historia jednego z najsłynniejszych konfliktów w historii muzyki

"Rytuał" - kiedy premiera albumu?

Album Rytuał wprowadzi słuchaczy w wyjątkową podróż przez zawiłości ludzkich emocji, ubraną w dźwięki syntezatorów, zmieszane z unikalnym głosem artysty i inspiracjami muzyką ludową i etniczną. Premiera już 4 kwietnia 2024 roku!

Stań się częścią Rytuału - runforrest na trasie!

Fani Runforrest będą mogli usłyszeć po raz pierwszy na żywo materiał z debiutanckiej płyty podczas wiosennej trasy koncertowej w największych miastach w Polsce! To niepowtarzalna okazja, by zanurzyć się w intymnej opowieści artysty i wspólnie przeżyć tytułowy Rytuał. 

  • 12.04 Wrocław, TONY
  • 13.04 Warszawa, Chmury
  • 14.04 Łódź, Wooltura
  • 19.04 Kraków, Alchemia
  • 11.05 Poznań, Scena na Piętrze

Bilety do kupienia na GoOut.

O projekcie

Runforrest to pseudonim artystyczny krakowskiego singer- songwritera Grzegorza Wardęgi, którego pełne osobistych historii piosenki urzekają emocjonalnością i intymnością.

Od 2017 roku nieprzerwanie tworzy, współcześnie razem z Kopim, a ich styl wciąż ewoluuje, łącząc w sobie wpływy alt rocka, współczesnego popu i elektroniki.

Wydane dotychczas trzy EP zaprowadziły Runforresta na niezliczoną ilość koncertów i festiwali, w Polsce, jak i za granicą. Wśród najważniejszych występów artysty można wymienić: Męskie Granie, OFF Festival, Tchnienia, Wonderest Festival w Rumunii, koncert w Norymberdze czy w Tauron Arena Kraków. Współpracował z wieloma artystami i artystkami, m.in.: Bass Astral x Igo, Misia Furtak, ARS LATRANS Orchestra, Pepe. czy Lor.

Każdy, kto sięgnie po twórczość Runforresta, już nigdy nie zapomni o krakowskim artyście.