Runforrest

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Alicja Godyń

muzyczne nowości

Runforrest i jego "Rytuał" - debiutancki album artysty już jest!

2024-04-04 10:15

4 kwietnia ukazał się debiutancki album Runforrest “Rytuał”. Tym razem, w nieco innym niż dotychczas stylu i w całości po polsku, Runforrest zabiera słuchaczy w wyjątkową podróż przez zawiłości ludzkich emocji, ubraną w dźwięki syntezatorów, zmieszane z inspiracjami muzyką ludową i etniczną.

Singlem promującym albumu w dniu jego premiery jest utwór zamykający cały album, czyli “Ogród ziemskich rozkoszy”. Wizja apokalipsy Hieronima Boscha zainspirowała artystę do jego powstania. Struktura piosenki podzielona jest, podobnie jak słynny średniowieczny tryptyk, na Niebo, Ziemię i Piekło. I choć od inspiracji dzieli ją ponad 500 lat, podobnie jak Bosch, Runforrest dopatruje się przyczyny upadku ludzkości w niepohamowanych pragnieniach, przez które przestajemy zwracać uwagę na osoby obok. Muzycznie, kontrastująca z zachrypniętym wokalem idylliczna melodia steel-drumów, przywodząca na myśl The Knife, łączy się z nutą nostalgii za czasami świetności MGMT, a całości dopełnia ostry bas i cięte syntezatory w stylu Erika Prydza. 

Dzięki pełnym osobistych historii piosenkom, urzekających swoją emocjonalnością i wrażliwością, wypełnionych niepowtarzalnym głosem, Runforrest zdobywa coraz większe uznanie publiczności i krytyków, stając się ważnym elementem polskiej sceny muzycznej.

10 nowych artystów, którzy udowadniają, że rock żyje i ma się świetnie

Stań się częścią Rytuału  

Fani Runforrest będą mogli usłyszeć po raz pierwszy na żywo materiał z debiutanckiej płyty podczas wiosennej trasy koncertowej w największych miastach w Polsce! To niepowtarzalna okazja, by zanurzyć się w intymnej opowieści artysty i wspólnie przeżyć tytułowy Rytuał.

  • 12.04 Wrocław, TONY
  • 13.04 Warszawa, Chmury
  • 19.04 Kraków, Alchemia
  • 11.05 Poznań, Scena na Piętrze

Bilety do kupienia na GoOut.

O artyście

Runforrest to pseudonim artystyczny krakowskiego singer- songwritera Grzegorza Wardęgi, którego pełne osobistych historii piosenki urzekają emocjonalnością i intymnością.

Od 2017 roku nieprzerwanie tworzy, współcześnie razem z Kopim, a ich styl wciąż ewoluuje, łącząc w sobie wpływy alt rocka, współczesnego popu i elektroniki.

Wydane dotychczas trzy EP zaprowadziły Runforresta na niezliczoną ilość koncertów i festiwali, w Polsce, jak i za granicą. Wśród najważniejszych występów artysty można wymienić: Męskie Granie, OFF Festival, Tchnienia, Wonderest Festival w Rumunii, koncert w Norymberdze czy w Tauron Arena Kraków. Współpracował z wieloma artystami i artystkami, m.in.: Bass Astral x Igo, Misia Furtak, ARS LATRANS Orchestra, Pepe. czy Lor.

Każdy, kto sięgnie po twórczość Runforresta, już nigdy nie zapomni o krakowskim artyście.

Sprawdź poniżej ciekawostki o albumie "Bleach" Nirvany!