Rubens

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne nowości

Rubens zapowiada nowy album! "Myślałem, że teksty na drugą płytę będą zupełnie inne"

2024-03-27 12:30

Utwór „To nie efekt placebo” to zapowiedź drugiego albumu jednego z najgłośniejszych debiutów ostatnich lat!

Od wydania przeboju „Wszystko OK?” minęły ponad dwa lata. Od tego momentu w życiu Rubensa – zarówno prywatnie, jak i zawodowo – wydarzyło się wiele, ale nie zmieniło się to, co jego słuchacze cenią w nim najbardziej: bolesna szczerość i autentyczność w tekstach, czego dowodem jest nowy utwór „To nie efekt placebo”.

"Życz mi tych emocji..." - Rubens w Esce Rock

Musze Was rozczarować… myślałem, że teksty na drugą płytę będą zupełnie inne.

No cóż, niestety znowu, są to zapiski moich osobistych przeżyć, najgłębszych lęków, sukcesów i porażek. Parę kartek z kalendarza Rubensa. Nie potrafię inaczej.

„To nie efekt placebo” to piosenka o tym jak spotkanie z drugim człowiekiem może być odurzające. O tym jak moment zbliżenia się dwóch osób może zakrzywić całą rzeczywistość. Zadziałać jak najsilniejszy narkotyk. – opowiada o nowym singlu artysta.

Zapowiedź nowej płyty

 Utwór, który jest pierwszą zapowiedzią nowego albumu Rubensa – podobnie jak dotychczasowe – został napisany, skomponowany, wyprodukowany i zagrany (z wyjątkiem bębnów) przez niego samego.

Nowy materiał będzie nijako kontynuacją brzmień z „Piosenek, których nikt nie chciał”, ale w nieco brudniejszej i bardziej britpopowej konwencji, do której nawiązuje także teledysk do singla zarejestrowany w Londynie.

Drugi album Rubensa – jak sam enigmatycznie o nim na razie mówi artysta – będzie opowieścią o jego hiper wrażliwości. O jej ciemnych i jasnych stronach. Opisy zdarzeń, postaci czy swoich emocji będą przedstawione czasami niemalże w sposób dokumentalny. Bez tuszowania swoich wad, traum czy momentów czysto hedonistycznych i pełnych euforii.

Sprawdź poniżej nasz wybór najlepszych polskich utworów z 2023 roku!