Roman Kostrzewski na pamiątkowej tablicy w Bytomiu. Odsłonięcie w lutym

i

Autor: Karol Makurat / REPORTER

Roman Kostrzewski - zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica artysty. Mija rok od śmierci muzyka

2023-02-09 15:09

W lutym ubiegłego roku polska scena metalowa straciła jeden ze swoich najmocniejszych filarów. Na szyderczych tekstach Romana Kostrzewskiego, nawiązujących tak do ludowych powiastek o czartach jak i poezji fin de siècle swoją wrażliwość budowały kolejne pokolenia fanek i fanów mrocznej muzyki. W Bytomiu, gdzie miał miejsce jego pogrzeb, zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica poświęcona wokaliście.

10 lutego mija rok od śmierci Śmiesznego Czorta. Część z jego przyjaciół oraz najbardziej oddanych fanów zebrała się w Komitet Społeczny Pamięci Romana Kostrzewskiego. Jak sami piszą, ich celem jest upamiętnienie muzyka, przekazanie dalej oraz upowszechnianie jego przesłania. W ramach takich działań 11 lutego o 14:00 odsłonią poświęconą Kostrzewskiemu tablicę na skwerze jego imienia.

Jeszcze przed odsłonięciem fani, którzy chcą wspólnie uczcić jego pamięć, są zaproszeni na cmentarz komunalny w Bytomiu. Po odsłonięciu tablicy, o godzinie 16:00 ma rozpocząć się koncert pamięci artysty, zatytułowany „Okręt płynie dalej – Port Bytom”. Miejsce wydarzenia to sala sportowa naprzeciw ul. Kasztanowej 1 w Miechowicach. Szczegóły dotyczące tego, kto zagra oraz w jakiej cenie będą bilety znajdziecie na stronie wydarzenia.

Podczas koncertu mają wystąpić kapele z Bytomia. Dochód z biletów ma zostać przeznaczony na dalsze działania Komitetu Społecznego Pamięci Romana Kostrzewskiego. Nie znamy na razie ich szczegółowych planów poza tym, że chcą postawić na skwerze instalację artystyczną. Jak zapowiadają, ma ona być silnie związana z jego i ich wartościami. Po koncercie zaplanowane jest after party w pubie Gotyk, przy ulicy Kościelnej 2.

Pogrzeb Romana Kostrzewskiego. Muzyka żegnają tłumy