Rockowe premiery tygodnia.

i

Autor: Materiały prasowe/Screen z Instagrama/maneskinofficial 10 najlepszych numerów, które ukazały się w ostatnich dniach (3-7 października)

Rockowe premiery tygodnia. 10 najlepszych numerów, które ukazały się w ostatnich dniach (3-7 października)

2022-10-07 16:09

Jesień trochę płata nam figle i jest dużo cieplejsza, bardziej pogodna i słoneczna, niż każdy z nas by oczekiwał, zwłaszcza na początku października. Może to zasługa dobrej muzyki, której nie brak w ostatnim czasie? Sporo dobra przyszło w tym tygodniu - The Cult, Iggy Pop, Måneskin, Muchy, Nickelback - czego jeszcze warto posłuchać?

Choć wydawało się, że jesień przywitała nas dość chłodno, to szybko nas zaskoczyła całkiem przyjemną, ciepłą i słoneczną aurą. Być może to zasługa niesamowitych koncertowych ogłoszeń, jakie miały miejsce w tym tygodniu? Wiadomo już, że za rok w Polsce zagrają Depeche Mode, Iron Maide, Rammstein, Scorpions, Ville Valo, Gojira, Sabaton, Archive czy P!nk. Nie mniej ciekawie jest w obszarze rockowych premier - każdy tydzień to wyjątkowe wydania kolejnych płyt czy singli. Co się działo w mijającym tygodniu?

Rockowe premiery tygodnia. 10 najlepszych numerów, które ukazały się w ostatnich dniach (3-7 października)

Mijający tydzień to muzyczne nowości od takich polskich artystów jak Nosowska, Happysad, Muchy czy Dawid Podsiadło, który oficjalnie zapowiedział nowy album! Płyta, zatytułowana Lata dwudzieste, ukaże się 21 października. Sporo działo się też na zagranicznym rynku, stąd premiery m.in. od Måneskin, Bush, Iggy'ego Popa czy The Cult. Sprawdź 10 najlepszych numerów, które ukazały się w ostatnich dniach!

EskaROCK Live! - Happysad - Mów mi dobrze

WILLOW - "ur a stranger"

W piątek swój nowy album wypuściła WILLOW. Kolejnym singlem z płyty został numer ur a stranger, w którym gościnnie pojawiła się Paris Jackson!

Bush - "Judas Is A Riot"

7 października swój nowy album wydali też Panowie z grupy Bush - The Art Of Survival to kawał dobrego, ciężkiego rocka!

Lamb Of God - "September Song"

Nie można zapomnieć o najnowszym, wyczekiwanym krążku Lamb Of God! 

The Cult - "Under The Midnight Sun"

Co mają do zaprezentowania Panowie z The Cult? Naprawdę sporo dobrego, o czym najlepiej świadczy numer tytułowy z nowej płyty!

Måneskin - "The Loneliest"

Måneskin pokazał w nowym singlu swoje balladowe oblicze i pięknie nawiązał do tradycji rockowych ballad lat 80.

Happysad - "Zwierz"

Jak pisze sam zespół, zapraszając równocześnie na jesienną trasę: "Piosenka, jak i teledysk, stanowią komentarz do wydarzeń bieżących, które w naszym odczuciu stają się dowodem na przyspieszający w okrutnym tempie rozpad człowieczeństwa".

Alter Bridge - "This Is War"

Kolejny singiel od Alter Bridge - premiera nowego albumu już za tydzień!

Nickelback - "Those Days"

"Those Days" to wspomnienie młodzieńczych przygód muzyków. Najnowszy singiel Nickelback jest szczerą odą do dawnych dobrych czasów. Premiera płyty Get Rollin' 18 listopada!

Iggy Pop - "I Want It Darker"

Jak brzmi Iggy Pop interpretujący Leonarda Cohena? Nowej wersji I Want It Darker koniecznie trzeba posłuchać! Utwór promuje wydawnictwo Here It Is: A Tribute to Leonard Cohen, czyli kolekcję wspaniałych wykonań utworów wielkiego barda.

Muchy - "Moje miasto"

Cover utworu Marii Peszek, w wykonaniu zespołu Muchy, to kolejny rework nagrany z okazji 20-lecia wytwórni Kayax.