Måneskin prezentują balladowe oblicze w najnowszym singlu! The Loneliest jest już dostępny!

i

Autor: Screen z Instagrama/maneskinofficial Måneskin w balladowym klimacie

Måneskin z klipem do "The Loneliest"! W czyim pogrzebie uczestniczą muzycy?

2022-10-12 19:10

Zespół Måneskin to obecnie jedna z najgorętszych marek na współczesnym rynku muzycznym. Grupa narobiła bardzo dużo szumu na świecie po swojej spektakularnej wygranej w konkursie Eurowizji i biła rekordy popularności w streamingu - czy sukces ten powtórzy najnpwszy singiel "The Loneliest", do którego właśnie ukazał się przejmujący teledysk?

Zespół Måneskin został założony w 2016 roku w Rzymie przez wokalistę Damiano Davida, basistkę Victorię De Angelis i gitarzystę Thomasa Raggi, kilka miesięcy później skład uzupełnił perkusista Ethan Torchio. Grupa zdecydowała się wziąć udział w konkursie dla lokalnych artystów, później grała na ulicach Rzymu. W 2017 roku formacja wzięła udział we włoskiej edycji programu "X Factor", gdzie zajęła drugie miejsce, kilka miesięcy później ukazał się jej debiutancki singiel, Chosen, który osiągnął sukces komercyjny. W 2018 roku ukazał się debiutancki album zespołu, zatytułowany Ballo della vita. Przełomowy dla Måneskin okazał się rok 2021 - to wtedy grupa wygrała Festiwal Piosenki Włoskiej w San Remo, co automatycznie wyznaczyło ich na reprezentantów w konkursie Eurowizji, w marcu 2021 ukazał się też jej drugi album, Teatro d'ira: Vol. I, na którym znalazł się singiel Zitti e buoni, którym zespół wygrał całą Eurowizję. Numer cieszył się ogromną popularnością na całym świecie i sprawił, że o Måneskin zrobiło się bardzo głośno - od tamtej pory formacja stale koncertuje po całym świecie, zdobywa kolejne nagrody i pracuje nad nowym albumem. 

Måneskin prezentują balladowe oblicze w najnowszym singlu!

Grupa nieustannie pracuje nad nowym albumem, którego producentem został uznany w branży Max Martin. Pierwszy zwiastun nowego projektu, czyli numer Mammamia ukazał się w październiku ubiegłego roku, sporą popularnością cieszył się kawałek Supermodel, który natychmiast przywodzi na myśl letnie, kalifornijskie klimaty. W kolejnej, trzeciej już zapowiedzi grupa pokazała się z innej, intymniejszej, balladowej strony. W takiej właśnie stylistyce utrzymana jest kompozycja The Loneliestktóra wprost odnosi się do tradycji najsłynniejszych rockowych ballad lat 80. Kilka dni po premierze kompozycji swoją premierę miał wieńczący ją teledysk, w którym to muzycy uczestniczą w pogrzebie - kogo? Sprawdź klip poniżej i posłuchaj pozdrowienia, jakie Måneskin przygotowali specjalnie dla Eska ROCK!

Måneskin dla Eska Rock!