Rock na Bagnie 2024 - znana jest pełna lista wykonawców XIV edycji festiwalu!

i

Autor: Materiały prasowe Rock na Bagnie 2024

Rock na Bagnie 2024 - znana jest pełna lista wykonawców XIV edycji festiwalu!

2024-01-02 12:44

Organizatorzy Rock na Bagnie ogłosili pełną listę wykonawców dużej sceny XIV edycji festiwalu, który odbędzie się jak zwykle w malowniczych okolicach Biebrzańskiego Parku Narodowego w Goniądzu na Podlasiu, nad rzeką Biebrzą, w dniach 5 -6.07. 2024 r.

Główną atrakcją festiwalu będzie koncert jednego z najważniejszych w historii punk rocka zespół THE EXPLOITED, który wywarł wpływ na wielu wykonawców, m.in takich jak: METALLICA,  SLAYER, ANTHRAX, NIRVANA, DISCHARGE, QUEENS OF THE STONE AGE. Do wpływów THE EXPLOITED przyznają się również członkowie nowojorskiego zespołu THE CASUALTIES, który będzie drugim zagranicznym headlineram goniądzkiego festiwalu. Też z USA, a dokładnie z Arizony, przyjedzie popularny wśród zwolenników kalifornijskiej odmiany punk rocka zespół AUTHORITY ZERO. Oprócz mocnej strony zagranicznych gwiazd, szefostwo „Bagna” przygotowało również mocną obsadę krajową, w postaci wszystkim znanych zespołów: PIDŻAMA PORNO, STRACHY NA LACHY, ILLUSION i SEXBOMBA. Ciekawym koncertem będzie TRIBUTE TO SIEKIERA, podczas którego usłyszymy całą płytę „Nowa Aleksandria” kultowej SIEKIERY w wykonaniu muzyków znanych z trójmiejskiej sceny.  Innym ciekawym projektem, który usłyszymy tylko podczas festiwalu Rock na Bagnie, będzie projekt „NA ZAWSZE PUNK”, podczas którego, zespół ULICZNY OPRYSZEK wraz z zaproszonymi gośćmi z  dawno nie istniejących punkowych zespołów lat 80’ wykona nieraz już zapomniane hity polskiego punk rocka. Również wyjątkowy koncert, poświęcony historii festiwalu w Jarocinie, zapowiada zespół ACAPULCO – laureat jarocińskiego festiwalu w roku 1986.

Scenę gotyckiego rocka będzie reprezentował w Goniądzu zespół LORIEN, metalową DEVANER, w rytmach reggae pobuja nas THE REBELS a w rytmach ska FLAMING HEART.

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

Cała gama wykonawców i inicjatywy towarzyszące

Oczywiście Rock na Bagnie to cała gama krajowych punkowych wykonawców w każdym stylu  - od street punka, po hard core. Wśród nich zobaczymy koncerty zespołów: PRAWDA - występ z okazji 30 lat istnienia i CZERWONE KOŚCIOŁY - które w 2024 roku będą obchodziły swoje 35 urodziny. Line up uzupełniają: EYE FOR AN EYE, LENIWIEC, NICE WORK, ROYAL SPIRIT, JAWS i ROYAL KIDS OF 1977.       

Festiwalowi towarzyszyć będzie jak zwykle inicjatywa Rock na Bagnie na Styku Kultur, powołana przez fanów festiwalu i mieszkańców Goniądza. Podczas niej będzie można wziąć udział w ciekawych spotkaniach, kinie festiwalowym, wystawach,  jarmarku i obejrzeć koncerty na małej scenie, której wykonawców poznamy niebawem. 

Do tego nieskazitelna okolica Biebrzańskiego Parku Narodowego na terenie którego odbywa się festiwal i położona nieopodal Twierdza Osowiec są dodatkowymi atutami, skłaniającymi do odwiedzenia klimatycznego Goniądza na początku lipca 2024 r.

Rock na Bagnie 2024 - BILETY

Karnety na festiwal są do nabycia w sieci sprzedaży GoOut, eBILET i BILETYNA.PL. 

Organizatorem festiwalu jest FUNDACJA NA RZECZ ROZWOJU POWIATU MONIECKIEGO a głównym patronem medialnym ESKA ROCK.

Impreza organizowana przy wsparciu: URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO, URZĘDU MIEJSKIEGO W GONIĄDZU, STAROSTWA POWIATOWEGO W MOŃKACH, GONIĄDZKIEGO OŚRODKA KULTURY.