Robert Plant i Alison Krauss wydali własną wersję klasyka z „Led Zeppelin IV”!  To zapowiedź nowego wydawnictwa duetu

i

Autor: VALERIE MACON/AFP/East News Nowe wydawnictwo duetu

muzyczne nowości

Robert Plant i Alison Krauss wydali własną wersję klasyka z „Led Zeppelin IV”

2024-06-10 15:15

Słynny duet nie ma zamiaru zwalniać tempa i po raz kolejny łączy siły! Alison Krauss i Robert Plant od około dwóch lat wciąż są w trasie koncertowej, a mimo to znaleźli moment na to, by zaprezentować muzyczną nowość! Tym razem padło na wyjątkową wersję legendarnej kompozycji Led Zeppelin - udana interpretacja?

Na początku lat 2000. Robert Plant miał okazję poznać jedną z najbardziej znanych na świecie wykonawczyń muzyki z gatunku bluegrass, Alison Krauss. Ta dwójka dość szybko znalazła wspólny język, także na płaszczyźnie artystycznej, i zdecydowała się połączyć siły, by nagrać razem album. Raising Sand ukazał się w październiku 2007 roku i spotkał się z ogromnym uznaniem krytyków, co przełożyło się na wielki sukces Planta i Krauss na rozdaniu nagród Grammy w kolejnym roku, kiedy to nagrodzono wydawnictwo aż sześcioma statuetkami, w tym za Album i Nagranie roku.

Kolejny projekt duetu to album Raise the Roof, wydany w 2021 roku. Robert i Alison wciąż są w trakcie trasy, promującej płytę - to właśnie ten fakt ma kluczowy związek z nowością od artystów.

Led Zeppelin - 5 ciekawostek o albumie "Led Zeppelin IV" | Jak dziś rockuje?

Robert Plant i Alison Krauss znowu razem - tym razem w wydaniu live!

Kilka dni temu duet wydał nową, koncertową wersję utworu When The Leveee Breaks, który trafił na legendarny album Led Zeppelin IV, a który w oryginale wykonali Memphis Minnie i Kansas Joe McCoy w 1929 roku. Kompozycja jest swoistą zapowiedzią nabliższych koncertowych planów Planta i Krauss, w ramach których będą oni występować u boku m.in. Williego Nelsona, Boba Dylana czy Joha Mellencampa.

Posłuchaj klasyka w nowym wydaniu poniżej!

Oto ciekawostki o słynnym albumie "Led Zeppelin IV":

Bruce’a nie było, ale będzie MISTYCZNIE i metalowo. CZŁOWIEK Z METALU