Robert Fripp i Toyah

i

Autor: YouTube/screen z wideo

Wiadomości

Robert Fripp i Toyah Willcox udostępnili swoją wersję utworu Blink-182. Zobaczcie to WIDEO

W sieci pojawiła się nowa wersja utworu zespołu Blink-182. Odpowiadają za nią niezawodni: Robert Fripp i Toyah Willcox.

Robert Fripp i Toyah Willcox przerabiają Blink-182

Robert Fripp, gitarzysta legendarnej formacji King Crimson, wraz ze swoją żoną Toyah Willcox, od kilku lat nagrywają przeróbki znanych utworów rockowych i popowych, które później są umieszczane w serwisie YouTube. Filmiki są kręcone w kuchni. Nowe wersje okazały się sporym sukcesem, dlatego też cykl "Sunday Lunch" jest cały czas kontynuowany. 

Przez ten okres na warsztat wzięli kompozycje takich wykonawców, jak m.in. Nirvana, Metallica, AC/DC czy ZZ Top. Ostatnio w sieci pojawiła się natomiast ich wersja "Dammit" (czasami występuje z podtytułem "Growing Up") z repertuaru zespołu Blink-182. Utwór pochodzi z albumu "Dude Ranch" z 1997 roku. 

Najsłynniejsze logo w historii rocka należy do The Rolling Stones. Jak powstało?

Jak brzmi całość? Sprawdźcie poniżej: 

Oczywiście, jak w przypadku ich coverów, całość jest mocno energetyczna. W tle znalazła się nawet miniflaga z logiem zespołu Blink-182. 

Kiedy angażujemy się w granie jakiejkolwiek muzyki w ramach "Sunday Lunch", zawsze robimy to z szacunkiem. Nie narzucamy się i nie gramy głupich rockowych riffów… Ciężko pracuję, aby uhonorować oryginalnego wykonawcę lub wykonawców oryginalnego nagrania – powiedział Fripp w rozmowie z "Guitar World". 

Rockowe utwory, które przebiły magiczną barierę na Spotify: