Rob Halford wydał kolejną książkę! O czym jest Biblical?

i

Autor: Rex Features/East News Wokalista Judas Priest wydał kolejną książkę!

Rob Halford wydał kolejną książkę! O czym jest "Biblical"?

2022-11-04 15:44

We wrześniu 2020 roku ukazała się autobiografia Roba Halforda. Książka, zatytułowana "Wyznanie" miała swoją polską premierę w maju ubiegłego roku, dla fanów tej pozycji mamy dobrą wiadomość! Muzyk właśnie wydał kontynuacją swojej opowieści! O czym opowiada "Biblical: Rob Halford's Heavy Metal Scriptures"?

Rob Halford zyskał rozpoznawalność jako wokalista heavy metalowego zespołu Judas Priest, którego członkiem został w 1973 roku. Muzyk nagrał z grupą jej debiutancki album studyjny, Rocka Rolla i pozostał w składzie do 1994 roku, kiedy to zdecydował się odejść, by skupić się na karierze solowej. Pomimo to pierwszy solowy krążek Halforda ukazał się dopiero w 2000 roku, a więc na trzy lata przed jego powrotem do Judas Priest. W 2003 roku Rob ponownie został wokalistą macierzystej formacji, a pierwszym albumem wydanym po przerwie z nim na wokalu był krążek Angel of Retribution. Swoje życie i karierę Rob opisał w autobiografii Wyznanie. Autobiografia wokalisty Judas Priest, która ukazała się w Polsce w maju 2021 roku. To właśnie w niej muzyk po raz pierwszy szerzej opisał swoje doświadczenia bycia osobą homoseksualną w bardzo mocno nacechowanym toksyczną męskością heavy metalu. 

Rob Halford pracuje nad kolejną książką!

Dla fanów Roba i wspomnianej wyżej pozycji mamy dobrą wiadomość! Muzyk właśnie wydał drugą część swojej życiowej historii! Kontynuacja bestsellerowego Wyznania miała swoją premierę na świecie dokładnie 1 listopada. Pozycja została zatytułowana Biblical: Rob Halford's Heavy Metal Scriptures, a Rob opisuje w niej wszystkie aspekty historii hard rocka i świata heavy metalu poprzez swoje osobiste obserwacje, wspomnienia i refleksje, a wszystkie je łączy tematyka biblijna. O co dokładnie chodzi i jak to wygląda? Halford wyjaśnił to w rozmowie z Markiem Striglem:

Nocny Kochanek w Esce ROCK! Wywiad z Krzysztofem Sokołowskim

Skończyliśmy "Wyznanie" i podobnie jak we wszystkim, co robimy w sensie twórczym, miałem już pomysł na następną książkę. I powiedziałem: „ Ian , czy możemy być bluźnierczymi?" Powiedział: „Tak, bądź bluźnierczy”. Powiedziałem: „Czy możemy wziąć Biblię, czy możemy wziąć piękną Biblię i wybrać z niej różne fragmenty, takie jak dotyczące Objawienia i Pokusy i to i tamto i tamto, i wykorzystać je w taki sposób, aby przeprowadzić wszystkich przez historię mojego życia w muzyce, ale z innego punktu widzenia, nie w sensie autobiograficznym? Pokażmy to, co musisz zrobić, żeby coś się wydarzyło, nawiązywać kontakty, zdobyć kontrakt płytowy, pozyskać menedżerów, pozyskać księgowych, prawników i tak dalej. Zrobił cudowną robotę, pośród wielu anegdot, które zebraliśmy w „Biblical”, aby stworzyć, moim zdaniem, naprawdę fajną, zabawną, interesującą książkę pełną wewnętrznych historii, które zainteresują tym, jak działa maszyna, jak działa maszyna rock and rolla - powiedział Rob w wywiadzie.