Riverside pracują nad nowym albumem! Wiadomo, kiedy ukaże się wydawnictwo

i

Autor: Screen z YouTube/InsideOutMusicTV Kiedy ukaże się nowa płyta zespołu Riverside?

Riverside pracują nad nowym albumem! Wiadomo, kiedy ukaże się wydawnictwo

2022-07-05 15:24

W tym roku miną dokładnie cztery lata od premiery ostatniego albumu studyjnego Riverside. Fani formacji niecierpliwie czekali na wieści, dotyczące nowego wydawnictwa - a te właśnie nadeszły! Grupa intensywnie pracuje nad nową płytą, a wytwórnia zdradziła, kiedy dokładnie będziemy mogli ją usłyszeć.

Riverside to założony w 2001 roku w Warszawie polski zespół, grający muzykę z pogranicza rocka i metalu progresywnego, z elementami rocka alternatywnego, indie rocka, heavy metalu czy metalu alternatywnego. Debiutancki album grupy, zatytułowany Out of Myself ukazał się w 2003 roku i przyniósł uznany utwór Loose Heart. W następnych latach ukazały się kolejne płyty Riverside, w tym w 2013 roku Shrine of New Generation Slaves. Wydawnictwo trafiło na listy przebojów w Niemczech, Belgii, Szwajcarii, Holandii i Finlandii. Ostatni album zespołu - Wasteland - miał swoją premierę cztery lata temu - dotarł do pierwszego miejsca zestawienia OLiS. Był to pierwszy projekt zespołu wydany po śmierci gitarzysty Piotra Grudzińskiego.

EskaROCK Live! - Organek - Walcz

Riverside pracują nad nowym albumem! Kiedy ukaże się wydawnictwo?

W czerwcu stało się jasne, że grupa pracuje nad nowym, ósmym już albumem studyjnym. W social mediach zespołu regularnie zaczęły się pojawiać zdjęcia, przedstawiające muzyków podczas pracy. Panowie tworzą nowe dźwięki w dwóch studiach nagraniowych - Boogie Town Studio w Otwocku i warszawskim Serakos. Grupa zapowiedziała, że powstające, niezatytułowane jeszcze wydawnictwo, zawierać będzie najcięższy materiał od czasu płyty Anno Domini High Definition.

Kiedy ukaże się wydawnictwo?

Wytwórnia zespołu - Mystic Production - poinformowała, że ósmy album Riverside zostanie wydany w styczniu 2023 roku. Istnieje jednak szansa na to, że premierowe utwory będzie można usłyszeć podczas trasy koncertowej “Riverside 20”, która obejmie występy w Polsce oraz innych europejskich miastach. Rozpocznie się ona już we wrześniu.