Autoryzowana biografia Charliego Wattsa w drodze. Kiedy premiera książki o perkusiście The Rolling Stones?

i

Autor: Rex Features/East News Nieżyjący perkusista The Rolling Stones upamiętniony książką

Autoryzowana biografia Charliego Wattsa w drodze. Kiedy premiera książki o perkusiście The Rolling Stones?

2022-07-05 11:36

W sierpniu minie rok od niespodziewanej śmierci długoletniego perkusisty zespołu The Rolling Stones. Już dwa miesiące później natomiast na rynku wydawniczym ukaże się biografia artysty. Książka zatytułowana “Charlie's Good Tonight: Autoryzowana biografia Charliego Wattsa” powstała we współpracy z przyjaciółmi i rodziną muzyka. Sprawdźcie szczegóły wydawnictwa.

24 sierpnia 2021 roku świat obiegła informacja o niespodziewanej śmierci Charliego Wattsa. Muzyk zyskał sławę i uznanie przede wszystkim jako perkusista zespołu The Rolling Stones, którego członkiem był nieprzerwanie od 1962 roku. Watts z wykształcenia był grafikiem - to on pełnił w grupie rolę głównego projektanta okładek płyt i scenografii scenicznych. Przyszły muzyk Stonesów rozpoczynał karierę jako perkusista w zespołach jazzowych, a ten gatunek był wyczuwalny w jego grze przez całą jego karierę. Charlie Watts zmarł nagle, w wieku 80 lat w londyńskim szpitalu w otoczeniu bliskich - przyczyna jego śmierci nie jest znana.

Co tam w środku gra? Keith Richards

Biografia Charliego Wattsa ujrzy światło dzienne już niedługo!

W sierpniu minie rok od śmierci legendarnego perkusisty, a już dwa miesiące później, dokładnie 11 października, światło dzienne ujrzy jego biografia! Książka została zatytułowana Charlie's Good Tonight: Autoryzowana biografia Charliego Wattsa, a jej autorem jest Paul Sexton - pisarz i dziennikarz, który od 30 lat śledzi i przeprowadza wywiady z członkami The Rolling Stones. Wydawnictwo składać się będzie z rozmów z przyjaciółmi, współpracownikami i rodziną Wattsa. Przedmowy napisali Mick Jagger, Keith Richards i były menedżer The Rolling Stones, Andrew Loog Oldham. Biografia powstała przy pełnej współpracy i akceptacji rodziny zmarłego muzyka, która odpowiada za jej autoryzację. Na chwilę obecną nie wiadomo nic na temat polskiego wydania książki.

Mój ojciec był niezwykle skromną osoba, która chroniła swój prywatny czas i cieszyła się nim w domu, z rodziną. Byliśmy bardzo poruszeni ogromem miłości i wsparcia ze strony wszystkich jego fanów, gdy zmarł. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i wdzięczni, że Paul, który przez lata przeprowadził z moim ojcem wiele rozmów i którego mój ojciec lubił i szanował, jest tym, który napisał tę wyjątkową książkę o tym wspaniałym człowieku. Od początku tego przedsięwzięcia Paul działał z wnikliwością, wrażliwością i uczciwością. Był zaangażowany, aby pokazać wiele różnych twarzy mojego ojca, nie tylko jako jednego z największych perkusistów rock 'n' rolla, ale też pasjonata jazzu i boogie-woogie oraz oczywiście najbliższego naszym sercom, niesamowicie hojnego, życzliwego, troskliwego i kochającego męża, brata, ojca i dziadka - skomentowała powstanie książki córka Charliego Wattsa.

Sonda
Zamierzasz przeczytać biografię Charliego Wattsa?