The Rolling Stones obchodzą 60-lecie kariery! Powstał serial dokumentalny o muzykach zespołu

i

Autor: AKPA Nadchodzi serial o legendarnej grupie!

The Rolling Stones obchodzą 60-lecie kariery! Powstał serial dokumentalny o muzykach zespołu

2022-06-22 13:00

W tym roku legendarny zespół The Rolling Stones obchodzi 60-lecie swojej kariery! Z tej okazji grupa wyruszyła w jubileuszową trasę koncertową po Europie, która co prawda została na chwilę przerwana z powodu zakażenia Micka Jaggera koronawirusem, ale już na nowo wróciła do największych europejskich miast. Seria koncertów to jednak nie wszystko - muzycy właśnie ogłosili, że kolejnym elementem ich jubileuszu będzie serial dokumentalny o historii zespołu - gdzie i kiedy będzie można go obejrzeć?

Zespół The Rolling Stones powstał w Londynie w 1962 roku i początkowo w jego skład wchodzili Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, a z czasem dołączył do nich Charlie Watts. Dwa lata później ukazał się debiutancki album grupy, zatytułowany po prostu The Rolling Stones (w USA krążek znany jest też jako England's Newest Hit Makers). Zespół dość szybko zdobył popularność i wzbudzał zainteresowanie mediów nie tylko swoją muzyką, ale też wizerunkiem i hulaszczym trybem życia. Pomimo różnych zawirowań, chociażby w postaci odejścia i śmierci Jonesa (którego zastąpił najpierw Mick Taylor, a następie Ronnie Wood), walki z uzależnieniami, konfliktu na linii Jagger/Richardson czy śmierci Wattsa, Stonesi mają na koncie aż trzydzieści albumów studyjnych, masę kultowych numerów i wciąż grają cieszące się ogromną popularnością trasy koncertowe.

Janusz Panasewicz w Esce Rock - Organek pierwszym gościem Lady Pank na MTV Unplugged

The Rolling Stones obchodzą 60-lecie kariery!

W tym roku zespół świętuje swój jubileusz 60-lecia! Panowie, pomimo śmierci wieloletniego perkusisty, zdecydowali się kontynuować działalność i wyruszyli w trasę koncertową po Europie. Podczas występów na bębnach gra długoletni współpracownik grupy - Steve Jordan. Trasa “Sixty” rozpoczęła się 1 czerwca i co prawda została na chwilę przerwana z powodu zakażenia Micka Jaggera koronawirusem, to Panowie wrócili już z występami. Okazuje się jednak, że koncerty to nie jedyny element obchodzonego jubileuszu.

Powstał serial dokumentalny o muzyka zespołu

Panowie właśnie ogłosili, że z okazji ich jubileuszu powstał czteroodcinkowy serial My Life as a Rolling Stone, który wyemituje amerykańska sieć telewizyjna EPIX. Każdy epizod serii skupi się na jednym z członków kultowej grupy - Jaggerze, Richardsie, Woodzie i Wattsie, a jego założeniem jest spojrzenie w głąb osobowości każdego z muzyków, zbadanie ich wpływu na muzykę i kulturę ogółem i zanurzenie się w ich kreatywność i zaangażowanie w historię zespołu, co umożliwiło mu przetrwanie nawet w najtrudniejszych momentach.

Ten charakterystyczny dokument odda surową i organiczną energię, która definiuje The Rolling Stones i opowie porywającą, epicką historię ich muzycznej podróży. Jestem podekscytowany, że widzowie będą mieli szansę doświadczyć tego legendarnego zespołu, jak niewielu kiedykolwiek wcześniej. - skomentował w wydanym oświadczeniu prezes stacji, Michael Wright.

“My Life as a Rolling Stone” - kiedy premiera?

Za kamerą serialu stanęli Oliver Murray i Clare Tavernor. Program My Life as a Rolling Stone” zostanie wyemitowany już 7 sierpnia.

Listen to "Niegrzeczni rockmani cz.1" on Spreaker.