Kultowy utwór Kate Bush przeżywa renesans. Artystka zarobi na jego popularności prawdziwą fortunę!

i

Autor: AKPA Wzrost popularności brytyjskiej artystki

Kultowy utwór Kate Bush przeżywa renesans. Artystka zarobi na jego popularności prawdziwą fortunę!

2022-06-22 10:19

Choć Kate Bush jest obecna na scenie już od prawie pięćdziesięciu lat, to obecnie przeżywa prawdziwy powrót na sam szczyt. Wszystko to za sprawą serialu “Stranger Things”, którego ważnym elementem fabuły jest piosenka “Running Up That Hill (A Deal with God)” - kompozycja przeżywa obecnie swoją drugą młodość, zapewniając swojej twórczyni popularność, kolejne rekordy i… wielkie pieniądze. Artystka ma szansę zarobić na tej sławie prawdziwą fortunę!

Kate Bush to jedna z najbardziej uznanych brytyjskich artystek. Swoja przygodę z muzyką rozpoczęła bardzo wcześnie, w wieku zaledwie 11 lat, a już pięć lat później próbowała rozsyłać swoje demo do wytwórni muzycznych, te jednak odrzucały kompozycje Bush. Sytuacja zmieniła się, gdy utwory początkującej artystki wpadły w ręce Davida Gilmoura - muzyk zespołu Pink Floyd natychmiast dostrzegł potencjał Kate i pomógł nagrać bardziej profesjonalny materiał, a ten zapewnił jej kontrakt z EMI. W 1978 roku artystka wydała swój debiutancki album studyjny The Kick Inside, który promowany był singlem Wuthering Heights. Utwór podbił brytyjską listę przebojów, a o Bush zaczęło się robić głośniej także za granicą. Kate od samego początku dała się poznać jako artystka, która sama pisze, komponuje i produkuje swoje utwory - tak właśnie było z kompozycją Running Up That Hill (A Deal with God), która promowała jej piąty album studyjny - Hounds of Love z 1985 roku.

Majka Jeżowska w Esce ROCK! Artystka o Dniu Matki, Nergalu, Pol'and'Rock Festival i vlogowaniu

Kate Bush podbija światowe listy przebojów prawie pięćdziesiąt lat po debiucie!

O utworze tym ponownie zrobiło się głośno pod koniec maja. Ma to związek z serialem Stranger Things, w którym pojawia się Running Up That Hill (A Deal with God) i odgrywa bardzo ważną rolę w fabule. Utwór zaczął cieszyć się ogromną popularnością i to trzydzieści siedem lat po oficjalnej premierze! Kompozycja powróciła na światowe listy przebojów - dotarła do czwartego miejsca Billboard 200 i osiągnęła szczyt brytyjskiego zestawienia, jest też jednym z najczęściej odtwarzanych utworów na Spotify. Artystka pobiła także kilka rekordów - została najstarszą artystką, której utwór trafił na pierwsze miejsce UK Charts, 37 lat to najdłuższy czas, pomiędzy wydaniem piosenki a jej dotarciem na szczyt zestawienia. Running Up That Hill (A Deal with God) to pierwszy numer 1 artystki od czasu Wuthering Heights, a więc od 44 lat, co również stanowi rekord.

Artystka zarobi prawdziwą fortunę na utworze!

Za tak dużą popularnością idą też… duże pieniądze. Warto pamiętać, że Kate Bush to jedyna autorka i producentka Running Up That Hill (A Deal with God), a więc ma do niego wszystkie prawa. Sprawia to, że wszelkie dochody z tytułu sprzedaży kompozycji trafią tylko i wyłącznie do niej. Według brytyjskiego dziennika “The Sun”, artystka jest bliska zarobienia miliona funtów! Już jakiś czas temu Kate podziękowała twórcom Stranger Things i zdradziła, że nie może się doczekać najnowszych odcinków.

Sonda
Czy "Running Up That Hill (A Deal with God)" powróciło też na twoją playlistę?