Rival Sons na dwóch koncertach w Polsce! Gdzie pojawi się zespół?

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Pamela Littky Rival Sons w Polsce [DATY, MIASTA, BILETY]

Rival Sons na dwóch koncertach w Polsce! Gdzie pojawi się zespół?

2023-05-25 13:13

Gdy wszystko się rozpada, muzyka składa to z powrotem. Rock 'n' roll wypełnia największe luki i najgłębsze szczeliny, dając nam powód, by tańczyć, śpiewać, krzyczeć i zjednoczyć się. Nieważne kim jesteśmy, skąd pochodzimy, czy w co wierzymy, muzyka zapewnia nam wytchnienie, odpoczynek i ulgę. W takim duchu Rival Sons nie są po to, by powiedzieć ci dokładnie co masz myśleć lub czuć (to zależy od ciebie), ale dadzą ci niezłą zabawę, jeśli tylko im na to pozwolisz.

Po raz kolejny kwartet z Los Angeles - Jay Buchanan (wokal, harmonijka, gitara rytmiczna), Scott Holiday (gitara prowadząca), Mike Miley (perkusja) i Dave Beste (gitara basowa) - znalazł wspólny grunt, abyśmy się zjednoczyli na ich siódmym pełnym albumie DARKFIGHTER (Low Country Sound / Atlantic Records). 

W tym celu Rival Sons grają rock 'n' roll w najczystszej postaci, bez pretekstów i udawania. Zamiast tego, po prostu podłączają się do prądu, nastawiają się i podążają własną ścieżką. Po drodze stworzyli uznaną przez krytykę dyskografię, zawierającą Pressure & Time [2011], Head Down [2012], Great Western Valkyrie [2014], Hollow Bones [2016] i FERAL ROOTS [2019]. Ostatni z nich reprezentował twórczy i wysoki poziom, zdobywając parę nominacji do nagrody GRAMMY® w kategoriach "Najlepszy album rockowy" i "Najlepszy występ rockowy" za singiel "Too Bad". Wznosząc zespół na kolejny poziom, "Do Your Worst" wspiął się na #1 w Rock Radio jako ich największy dotychczasowy hit, osiągając liczbę 60 milionów streamów. Mówiąc o ich wpływie, Rolling Stone stwierdził, że "Rival Sons zrobili wszystko, aby wprowadzić nowych fanów do rocka". Poza tym, że dzielili sceny ze wszystkimi, od Black Sabbath, The Rolling Stones i AC/DC do Guns N' Roses i Lenny'ego Kravitza, rozpalili programy telewizyjne, takie jak The Late Late Show with James Corden. W 2021 roku uruchomili własną wytwórnię Sacred Tongue Recordings dystrybuowaną przez Thirty Tigers i uczcili dziesiątą rocznicę wydania Pressure & Time, wykonując album w całości po raz pierwszy podczas udanej trasy koncertowej.

Podobnie jak reszta z nas, stawili czoła globalnej pandemii, wstrząsom społecznym i zmieniającym się falom w kulturze. DARKFIGHTER zmaterializował się w tym trudnym czasie.

Nadchodzące koncerty rockowe - te gwiazdy zagrają w Polsce w najbliższym czasie!

Rival Sons w Polsce [DATY, MIASTA, BILETY]

  • 05.11.2023 – WARSZAWA – KLUB STODOŁA
  • 06.11.2023 – POZNAŃ – KLUB MUZYCZNY B17
  • BILETY W SPRZEDAŻY OD 14 KWIETNIA 2023 - NA LIVENATION.PL