Richie Sambora wróci do Bon Jovi po prawie dziesięciu latach? Zaskakujące słowa muzyka

i

Autor: Ray Garbo / WENN.com/agefotostock/East News Były gitarzysta wraca do Bon Jovi?

Richie Sambora wróci do Bon Jovi po prawie dziesięciu latach? Zaskakujące słowa muzyka

2022-11-10 9:31

W przyszłym roku minie dziesięć lat, odkąd Richie Sambora zdecydował się opuścić Bon Jovi. Jakiś czas temu muzyk zdradził, że intensywnie pracuje nad nowym albumem. Czyżby ten projekt został odłożony na bok, na rzecz zupełnie innej formy aktywności gitarzysty, na którą zdecydowanie czeka wielu fanów? Sambora skomentował swój potencjalny powrót do Bon Jovi i są to dość zaskakujące słowa.

Zespół Bon Jovi powstał w 1983 roku z inicjatywy wokalisty i autora tekstów Jona Bon Jovi. Tworząc skład muzyk zwrócił uwagę na gitarzystę Richiego Samborę, któremu od razu zaproponował dołączenie do grupy, na co ten przystał. Nowa kapela rozpoczęła pracę nad debiutancką płytą, która ostatecznie ukazała się w styczniu 1984 roku. Promujący krążek numer Runaway bardzo szybko zyskał popularność, co przełożyło się na rozpoznawalność zespołu. Prawdziwym przełomem okazał się być trzeci album studyjny Bon Jovi, czyli kultowy już Slippery When Wet. Krążek został wskazany jako ten, który umiejętnie przekształcił heavy metal w brzmienie dużo bardziej przyjazne dla stacji radiowych. Sambora od samego początku był bardzo ważną postacią w zespole, biorąc pod uwagę fakt, że był współautorem największych hitów formacji. W 2013 roku, po trzydziestu latach gitarzysta zdecydował się opuścić grupę, by skupić się na sprawach rodzinnych.

Richie Sambora wróci do Bon Jovi po prawie dziesięciu latach?

Jakiś czas temu Sambora powiedział, że bardzo intensywnie pracuje nad swoim nowym solowym wydawnictwem, mówiąc, że ma nadzieję, że ujrzy ono światło dzienne jeszcze w tym roku. Czyżby projekt ten poszedł w odstawkę, gdyż gitarzysta ma zupełnie inne plany, które powinny szczególnie powinny ucieszyć fanów Bon Jovi?

Kilka dni temu muzyk został zapytany o to, czy jest możliwe, że pojawi się na występie Bon Jovi na przyszłorocznym festiwalu Glastonbury. Odpowiedź gitarzysty jest dość zastanawiająca i zaskakująca, gdyż powiedział on, że jest taka możliwość i są prowadzone rozmowy między nim a zespołem. Dziennikarz, który zadał te pytanie powiedział, że artysta przez cały czas miał na twarzy tajemniczy uśmiech. Czy Richie Sambora rzeczywiście zdecyduje się wrócić do Bon Jovi? Czy będzie to tylko jednorazowy występ, czy może powrót, który zakończy się nagraniem nowego materiału? Przekonamy się już niebawem!

Depeche Mode na dwóch koncertach w Polsce w 2023 roku! Koncerty rockowe