Richie Sambora

i

Autor: Wikimedia Commons - fot. Justin Higuchi

wypowiedzi muzyków

Richie Sambora jest jak „Ace Frehley z Bon Jovi”? Muzyk skrytykował dokument o zespole

2024-07-10 11:42

Temat zespołu Bon Jovi i jego relacji z byłym gitarzystą Richie Samborą powoli zaczyna zamieniać się w telenowelę. Oliwi do ognia dolewa od jakiegoś czasu sam zainteresowany, otwarcie w przestrzeni publicznej krytykując lidera grupy, od którego jednak wciąż nie doczekał się odpowiedzi. Czy zmieni się to tym razem?

Prawie dwa lata temu Richie Sambora, zupełnie niespodziewanie, zaczął podsycać plotki, jakoby zbliżał się jego rychły powrót do składu zespołu Bon Jovi. Przypominamy, że gitarzysta dość nagle zdecydował się odejść z grupy w 2013 roku i szybko skupił się na innych projektach. Do jednorazowego połączenia z oryginalnym gitarzystą doszło jedynie w 2018 roku na ceremonii włączenia Bon Jovi do Rock & Roll Hall of Fame.

Sambora przez ostatnie kilkanaście miesięcy dawał dość niejasne sygnały raz mówiąc, że jego powrót do grupy jest przesądzony, innym razem twierdząc, że w sumie to jeszcze z Jonem nawet nie rozmawiał. Gdy na początku tego roku stało się jasne, że Bon Jovi planuje powrót z nową muzyką, a do tego zapowiedziano premierę serialu dokumentalnego o zespole, wszyscy zrozumieli, że żaden powrót Sambory do składu nie ma miejsca, został on jednak zaproszony, by wypowiedzieć się na potrzeby Thank You, Goodnight: Historia Bon Jovi. Dość szybko po emisji produkcji muzyk dał do zrozumienia, że nie podoba mu się to, w jaki sposób został w niej przedstawiony - teraz gitarzysta poszedł o krok dalej.

Bon Jovi - największe przeboje legendy rocka lat 80.

Richie Sambora atakuje na portalu X

Muzyk wdał się w dyskusję z fanami za pośrednictwem portalu X, gdy dziennikarz muzyczny Mitch Lafon udostępnił wideo z wycinkiem z serialu. Jeden z fanów odpowiedział na to pisząc, że dokument jest naprawdę udany i owszem, zgadza się z tym, że to głównie perspektywa Jona, jednak zwrócił uwagę, że Richie został zaproszony do jego współtworzenia i mógł swobodnie przedstawić swoją perspektywę i napisał, że dla niego gitarzysta powoli staje się jak "Ace Frelhley z Bon Jovi".

Na ten komentarz właśnie gitarzysta zdecydował się odpowiedzieć. Zwrócił on uwagę, że uważa taki głos za niesprawiedliwy, a on sam bardzo lubi byłego muzyka Kiss. Dalej Sambora pisze, że jego perspektywy nikt na ekranie nie zobaczy, gdyż została usunięta w montażu i wskazał też, że nikt nie chciał, by w ogóle pojawił się w Thank You, Goodnight: Historia Bon Jovi.

Oto nasz ranking TOP 5 albumów Bon Jovi: