Richie Sambora

i

Autor: ANGELA WEISS/AFP/East News

Wiadomości

Richie Sambora jest otwarty na powrót do Bon Jovi. "Fani byliby zachwyceni"

Gitarzysta Richie Sambora jest otwarty na powrót do Bon Jovi. Czy rzeczywiście do tego dojdzie? Wszystko zależy od powrotu do zdrowia Jona Bon Joviego.

Richie Sambora jest otwarty na powrót do Bon Jovi

Gitarzysta Richie Sambora, który był w szeregach Bon Jovi od samego początku, opuścił grupę z przyczyn osobistych w 2013 roku. Co jakiś czas jednak w przestrzeni medialnej pojawiają się informacje, że Sambora – prędzej czy później – powróci do BJ. Choć zapowiedzi w sieci nie brakowało, i to głównie ze strony samego gitarzysty, to do tej pory nic w tym zakresie się nie wydarzyło. 

Nic w tym dziwnego, gdyż ostatnio głośniej jest o problemach zdrowotnych Jona Bon Joviego. Wokalista grupy przeszedł zabieg medializacji, a konkretnie rekonstrukcji strun głosowych. Ostatnio wrócił on do tego tematu. W wywiadzie dla "The Sunday Times" stwierdził, że już nigdy nie zaśpiewa na żywo, jeśli nie będzie mógł robić tego tak, jak dawniej.

Dlatego też Sambora dodał, że temat powrotu, właśnie z tego powodu, jest dość niepewny. Choć sam jest otwarty na taką ewentualność. 

Bon Jovi | Kolumna Zygmunta

Fani byliby zachwyceni. To nie finanse stoją na przeszkodzie. To nie ma z tym nic wspólnego. Świat mógłby tylko na tym zyskać. Ale Jon ma problemy z głosem. Teraz miał operację, wszczepiono mu jakiś plastikowy przedmiot w krtań. Jest to więc, w najlepszym wypadku, dość niepewna sytuacja. Nie wiem, czy jest ktoś, komu kiedykolwiek się to udało. Nie jestem tego pewien – odpowiedział gitarzysta w rozmowie w trakcie "The Allison Hagendorf Show". 

Sambora spotkał się z wokalista w jego domu. I rozmawiali na temat rekonwalescencji. – Z fizjologicznego punktu widzenia powrót nie wydaje się to praktycznie możliwy. Mózg musi nauczyć się pracować z tą plastikową rzecz. To prawie tak, jakbyś musiał na nowo nauczyć się mówić.

Jeśli jednak wszystko przebiegnie bez żadnych większych komplikacji i Jon Bon Jovi będzie mógł wrócić do koncertowania, to gitarzysta będzie gotowy na ponowne dołączenie do zespołu. – Zdecydowanie bym wrócił. Jeśli Jon odzyska głos, zagram – podsumował. 

Nowy album Bon Jovi

7 czerwca tego roku na rynku ukazał się nowy, pierwszy od czterech lat, studyjny album Bon Jovi zatytułowany "Forever". Wydawnictwo promował singiel "Legendary". Na dziewiętnastą w karierze płytę zespołu złożyło się łącznie dwanaście kompozycji. Tak prezentuje się szczegółowa tracklista:

 1. Legendary
 2. We Made It Look Easy
 3. Living Proof
 4. Waves
 5. Seeds
 6. Kiss The Bride
 7. The People's House
 8. Walls Of Jericho
 9. I Wrote You A Song
 10. Living In Paradise
 11. My First Guitar
 12. Hollow Man

Rockowe utwory, które przebiły magiczną barierę na Spotify: