Rex Brown jest otwarty na nową muzykę od Pantery. Czy grupa wyda kolejny album?

i

Autor: Facebook/Rex Brown

Wiadomości

Rex Brown jest otwarty na nową muzykę od Pantery. Czy grupa wyda kolejny album?

Wiele osób się zastanawia, czy zespół Pantera w przyszłości wyda jeszcze nowy album? Do tego tematu odniósł się ostatnio basista Rex Brown.

Pantera wyda kolejny album? Basista Rex Brown odpowiada 

W 2022 roku oficjalnie powróciła Pantera. Zespół, w składzie Phil Anselmo, Rex Brown, Zakk Wylde i Charlie Benante, rozpoczął koncertowanie pod koniec wspomnianego roku i kontynuował je w 2023 (muzycy odwiedzili także Polskę w ramach Metal Hammer Festivalu). 

Teraz zespół dalej jest w trasie. Wiele osób jednak zaczęło się zastanawiać, czy jest szansa, aby – oprócz występów na żywo – Pantera w tym składzie nagrała nowy album? Do tej pory nie było o tym w ogóle mowy. Ostatnio jednak basista Rex Brown w rozmowie dla "Andrew Haug Radio" zostawił otwartą furtkę w tym temacie. 

Najlepsze zagraniczne albumy 2023 roku - rock, metal i alternatywa

Muzyk został zapytany, czy jest otwarty na pomysł, aby pod tym szyldem stworzyć nową muzykę.

Och, absolutnie. Mógłbym powiedzieć Ci więcej, ale nie zamierzam – krótko odpowiedział basista Pantery.  

Czy to oznacza, że fani doczekają się następcy "Reinventing the Steel" z 2000 roku? Wygląda na to, że jest takowa szansa w niedalekiej przyszłości. 

O tworzenie w tym składzie nowej muzyki, nie tak dawno, został zapytany także gitarzysta Zakk Wylde. Przyznał jednak, że jest "za", ale pod warunkiem, że nie będzie to robione pod szyldem Pantery.

Trzeba byłoby to inaczej nazwać. Wiesz co mam na myśli? Pantera to czwórka tych gości. Nie da się tego zastąpić – wyjaśnił Wylde w rozmowie na antenie SiriusXM. 

Z kolei perkusista Charlie Benante dodał, że w głowach muzyków kiełkuje pomysł, aby wypuścić w świat płytę koncertową. – Rozmawialiśmy na ten temat. Zobaczymy. Dużo nagrywamy. Musimy poświęcić czas na przesłuchanie taśm, aby sprawdzić które koncerty były dobre, albo które wykonanie danej piosenki było dobre, żeby potem ułożyć z tego płytę koncertową. Z przyjemnością bym to zrobił – powiedział w rozmowie z "The Vinyl Guide Podcast". 

10 najlepszych metalowych koncertówek: