Rekord Elvisa Presleya pobity! Kolejny sukces na liście Taylor Swift

i

Autor: Materiały prasowe Taylor Swift pobiła rekord Elvisa Presleya!

Rekord Elvisa Presleya pobity! Kolejny sukces na liście Taylor Swift

2024-01-03 10:57

Taylor Swift już teraz uznawana jest za największą współczesną światową gwiazdę, dowodem na co jest uzyskany przez nią tytuł "Człowieka Roku 2023" magazynu "The Time". Artystka nie ma zamiaru zwalniać tempa i robi wszystko, by nie mieć sobie równych - tym razem nadszedł czas pobijania rekordów, należących dotąd to tych najlepszych i najsłynniejszych.

Zdaje się, że raczej nie ma na świecie osoby, której nic nie mówiłoby imię i nazwisko Taylor Swift. Amerykańska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów była na językach niemal wszystkich przez praktycznie cały 2023 rok, a to za sprawa nowych wydawnictw, zarówno tych premierowych, jak i wydań nagranych na nowo dawnych płyt oraz zupełnie monumentalnej, światowej trasy, która natychmiast zaczęła bić wszelkie rekordy. Nowy rok dopiero się rozpoczął, jeszcze sporo przed Taylor (która już na początku sierpnia zawita do naszego kraju na aż trzy koncerty na warszawskim PGE Narodowym), ale już może ona odnotować na swoim koncie ogromny sukces.

Albumy gwiazd popu, na których zagrali gwiazdorzy rocka

Taylor Swift bije rekord Elvisa Presleya!

Pierwsze noworoczne wydanie amerykańskiej listy Billboard 200 okazało się być przełomowe dla kariery Swift. Nowe wydanie jej przełomowego albumu, 1989 (Taylor's Version) ponownie zajęło pierwsze miejsce na wspomnianym zestawieniu, sprawiając, że artystka spędziła ze swoimi różnymi płytami łącznie 68 tygodni właśnie w tym rankingu. Taylor pobiła w ten sposób rekord, należący do tej pory do Elvisa Presleya, jako do artystki bądź artysty solowego, która/który spędził największą liczbę tygodni na pierwszym miejscu Billboard 200 w historii istnienia listy.

Główny rekord należy jednak do The Beatles - zespół spędził łącznie imponujące 128 tygodni na szczycie tego rankingu za sprawa swoich zupełnie legendarnych projektów. Przed Taylor więc jeszcze sporo tygodni, by stać się tą największą gwiazdą w historii Billboard 200.