Rage Against the Machine znowu zawiesił działalność? Tom Morello nie ma dobrych wieści o koncertach

i

Autor: Thomas Long/Polaris/East News Co dalej z Rage Against the Machine?

Rage Against the Machine znowu zawiesił działalność? Tom Morello nie ma dobrych wieści o koncertach

2023-03-30 11:59

Wydawało się, że rok 2022 będzie należał do Rage Against the Machine. Grupa miała w końcu odbyć zapowiedzianą jeszcze przed pandemią trasę koncertową, w ramach której miała także zawitać do Polski. Niestety, wokalista zespołu doznał poważnej kontuzji i ostatecznie serię występów odwołano. Co dalej z Rage Against the Machine? Słowa Toma Morello nie brzmią optymistycznie...

W 2019 roku pojawiły się plotki, że zespół Rage Agains the Machine wraca do koncertowania po ośmioletniej przerwie w działalności. Informacje o trasie koncertowej zostały potwierdzone w lutym 2020 roku i choć miała się ona rozpocząć w Ameryce Północnej w marcu, to wszystko spowolniła pandemia koronawirusa. Panowie stanęli na scenie dopiero 9 czerwca 2022 roku. Niestety, po kilku występach wokalista Zack de la Rocha doznał kontuzji, w wyniku czego zerwał ścięgno Achillesa. Choć formacja zagrała jeszcze kilka koncertów, to ostatecznie zdecydowała się odwołać resztę trasy, w tym zaplanowany na 15 września 2022 roku występ w Polsce. Co dalej z trasą i ogólnie z działalnością Rage Agains the Machine?

Muzyka rockowa lat 90-tych - zagranica. Kultowe krążki z tego okresu

Tom Morello o przyszłości Rage Against the Machine

Muzyk udzielił szczerego wywiadu magazynowi "Rolling Stone". W rozmowie Morello poruszył oczywiście temat najbliższej przyszłości Rage Against the Machine. Zapytany przez dziennikarza Andy'ego Greene'a o to, czy formacja wznowi trasę, Tom odpowiedział "zobaczymy", w dalszej części rozmowy, gdy temat ten powracał, mówił wprost, że "nie wie, co dalej z trasą RATM". Gitarzysta powiedział, że jeśli zapadną jakieś decyzje odnośnie koncertów, to zespół ogłosi je wspólnie, na chwilę obecna jednak "szczerze, wiem tyle samo, co ty. W tej chwili odpoczywamy, zdrowiejemy". 

Czy Rage Against the Machine ponownie zawiesił działalność?

W związku z takimi odpowiedziami, dziennikarz zapytał Morello, czy w takim razie można powiedzieć, że zespół ponownie zawiesił działalność. Odpowiedź gitarzysta, choć nie jasna, nie jest zbyt optymistyczna dla fanów tej formacji i osób, które wciąż mają bilety na odwołane koncerty.

Nie ma tu żadnego terminu. Rage Against the Machine jest jak pierścień we "Władcy Pierścieni". Doprowadza ludzi do szaleństwa. Doprowadza dziennikarzy do szaleństwa. Doprowadza ludzi z branży do szaleństwa. Chcą tych koncertów i dlatego tak się dzieje. Jeśli będą występy, lub je odwołamy, usłyszysz o tym od zespołu. Nie wiem. Jeśli będą jakieś informacje, pojawi się oficjalne oświadczenie całego zespołu. Teraz nie ma żadnych wiadomości - powiedział Morello dla "Rolling Stone".