The Smile

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Frank Lebon

Radiohead nie, ale The Smile tak! Zespół przedstawia album "Wall Of Eyes"

2024-01-26 9:49

Zespół The Smile (Thom Yorke, Jonny Greenwood i Tom Skinner) prezentuje album "Wall Of Eyes", który ukazuje się 26 stycznia 2024 roku nakładem XL Recordings. Zapowiedzi płyty towarzyszył tytułowy utwór udostępniony wraz z teledyskiem wyreżyserowanym przez Paula Thomasa Andersona. Nowy album nagrany między Oxfordem a Abbey Road Studios, został wyprodukowany i zmiksowany przez Sama Petts-Daviesa i zawiera aranżacje smyczkowe London Contemporary Orchestra. Ogłoszono także daty europejskich tras koncertowych na marzec 2024 r.

"Wall Of Eyes" jest następcą wydanego w 2022 roku debiutanckiego albumu "A Light For Attracting Attention", który spotkał się z uznaniem słuchaczy i wielu dziennikarzy m.in. z The Guardian, Pitchfork, The Observer, The Needle Drop, Rolling Stone, New York Magazine, Uncut i MOJO.

Najbardziej wyczekiwane koncerty rockowe 2024 w Polsce

Nowość od The Smile!

The Smile zagrali serię znakomicie przyjętych koncertów w USA i Meksyku w czerwcu i lipcu tego roku wydając w czerwcu singiel „Bending Hectic” (także znajduje się na nowej płycie), po tym jak utwór zadebiutował na Montreux Jazz Festival w 2022 roku.

The Smile w Polsce!

Nowy album to dla polskich fanów grupy nie wszystko! Już 14 sierpnia 2024 roku The Smile pokaże polskim fanom swoje umiejętności w pełnej krasie, prezentując przekrój utworów z ostatnich dwóch albumów. Wydarzenie w ramach Letniej Sceny Progresji odbędzie się w środku lata, pod gołym niebem, co dla miłośników przeżywania koncertów nie tylko za pośrednictwem dźwięków, z pewnością będzie niezwykle wyjątkowym doświadczeniem. W końcu Letnia Scena Progresji to nie tylko przestrzeń do chłonięcia muzyki, ale także miejsce festiwalowych spotkań, odpoczynku i dobrej zabawy - i to bez wyjeżdżania z miasta! W roli supportu wystąpi James Holden. Bilety na koncert wciąż są dostępne w sprzedaży.