Co wiesz o thrash metalu? TRUDNY quiz dla najwiekszych fanów i fanek ciężkich brzmień

i

Autor: Materiały prasowe/Wikimedia Commons - fot. Marine Candel Rozwiąż quiz o thrash metalu!

quizy

Quiz o thrash metalu! Sprawdź swoją wiedzę o ciężkim brzmieniu!

2024-06-28 13:00

Muzyka metalowa ma w swojej historii wiele epok, różnych rozdziałów, a każdy z nich postrzegany jest jako szczególny dla całego tego brzmienia i dla świata kultury w ogóle. Z tego grona z pewnością mocno wyróżnia się thrash metal, który swoje triumfy święcił zwłaszcza w latach 80. Co wiesz o tym podgatunku metalu? Sprawdź się!

Thrash metal, nazwany też skrótowo po prostu thrashem, to jeden z podgatunków muzyki metalowej, którego narodziny rozpoczęły się w drugiej połowie lat 70. Szczyt rozwoju tej stylistyki przypadł na początek kolejnej dekady, gdy swoje pierwsze albumy wydawali Void, Metallica, Slayer, Anthrax czy Overkill. Za moment przełomowy dla thrashu uznaje się rok 1983, kiedy to swój debiutancki album wydała właśnie Metallica. Dziś krążek Kill 'Em All uznaje się za jeden z najważniejszych w świecie metalu, który umiejętnie zwrócił uwagę krytyków i słuchaczy głównego nurtu na to, że w metalu dzieje się coś nowego, że jego brzmienie stało się ekstremalnie ciężkie, z szybkim tempem niezwykle wściekłymi riffami. Lata 80. okazały się być okresem największej popularności thrash metalu, a ta zaczęła nieco spadać dopiero w latach 90. wraz z pojawieniem się na rynku grunge'u, rocka alternatywnego, metalu alternatywnego czy industrial metalu.

Metallica | Kolumna Zygmunta

Quiz o thrash metalu!

Dziś thrash uznawany jest za jeden z najważniejszych podgatunków metalu, który do tego wciąż pozostaje niezwykle żywy i obecny w głównym nurcie, ciesząc się dużym zainteresowaniem słuchaczy. Co wiesz o tym brzmieniu?

Sprawdź się w naszym quizie:

Co wiesz o thrash metalu? TRUDNY quiz dla najwiekszych fanów i fanek ciężkich brzmień

Pytanie 1 z 10
Który utwór Black Sabbath uznawany jest za kluczowy dla korzeni thrash metalu?