Public Image Ltd chce wystąpić na Eurowizji! Jaki kraj ma zamiar reprezentować grupa?

i

Autor: Andy Sturmey/Photoshot/REPORTER Public Image Ltd wystąpią na Eurowizji?

Public Image Ltd chce wystąpić na Eurowizji! Jaki kraj ma zamiar reprezentować grupa?

2023-01-09 13:24

Początek roku to z pewnością bardzo ekscytujący czas dla fanów Eurowizji. W najbliższym czasie czekają ich krajowe eliminacje, które mają na celu wyłonienie reprezentanta danego państwa w konkursie głównym. Okazuje się, że udział w wydarzeniu chce wziąć... Public Image Ltd! Jaki kraj zamierza reprezentować formacja?

Zespół Public Image Ltd został założony w 1978 roku przez Johna Lydona, Keitha Levene'a, Jaha Wobble'a Jima Walkera. Muzyk, znany z działalności w kapeli Sex Pistols, poszukiwał dla siebie bardziej eksperymentalnego brzmienia. Debiutancki album PiL, First Issue, ukazał się w tym samym roku, jednak to wydany w 1979 Metal Box uważa się za jedno z najważniejszych wydawnictw ery post-punkowej. Przez lata działania grupa wydała dziesięć albumów studyjnych, z czego ostatni ukazał się w 2015 roku, znacznym zmianom ulegał także jej skład, który jednak od zawsze uzupełnia Lydon. 

Public Image Ltd chce wystąpić na Eurowizji! Jaki kraj ma zamiar reprezentować grupa?

Wygląda na to, że grupa ma zupełnie nowy pomysł na swoją karierę. W poniedziałek 9 stycznia ogłoszono, że formacja ma zamiar wziąć udział w tegorocznym konkursie Eurowizji! Public Image Ltd ma w planach walkę o możliwość reprezentowania na wydarzeniu... Irlandii! Krajowe eliminacje odbędą się 3 lutego, a zespół wystąpi na niej z numerem, zatytułowanym Hawaii. Jest to niezwykle osobista pieśń, autorstwa Johna, będąca jedynym w swoim rodzaju wyznaniem miłości do żony, Nory, z którą ten tworzy udany związek od wielu lat. Kobieta zmaga się z chorobą Alzheimera i to właśnie o tych zmaganiach opowiada utwór. 

Czy NICKELBACK jest… czadowy? | Dobrze Rockuje #3

Jest on dedykowany wszystkim, którzy przeżywają trudne chwile na swojej życiowej drodze, z osobą, na której najbardziej im zależy. To także przesłanie nadziei, mówiące, że ostatecznie miłość zwycięża wszystko - mówi o kompozycji Lydon.

Public Image Ltd zamierza wydać nowy album!

To jednak nie wszystko! Okazuje się, że kompozycja ta jest zapowiedzią najnowszego albumu zespołu! Następca, wydanego w 2015 roku What the World Needs Now..., ma się ukazać jeszcze w tym roku.