Nirvana i siostry Wilson nagrodzeni Grammy za całokształt twórczości. Kiedy odbędzie się gala?

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Chris Cuffaro Członkowie Nirvany ze specjalną statuetką Grammy

Nirvana i siostry Wilson nagrodzeni Grammy za całokształt twórczości. Kiedy statuetki zostaną wręczone?

2023-01-09 11:27

W czwartek 5 stycznia amerykańska Narodowa Akademia Rejestracji Sztuki i Nauki ogłosiła artystów, którzy na nadchodzącej gali rozdania nagród Grammy uhonorowani zostaną statuetkami specjalnymi. Wśród wyróżnionych znalazła się miedzy innymi Nirvana, czy siostry Ann i Nancy Wilson, znane z zespołu Heart. Kto jeszcze znalazł się w tym gronie?

W czwartek 5 stycznia członkowie amerykańskiej Narodowej Akademii Rejestracji Sztuki i Nauki ogłosili artystów, którzy na tegorocznym rozdaniu nagród Grammy uhonorowani zostaną statuetkami specjalnymi. Kto w 2023 roku otrzyma Grammy za całokształt twórczości? Fanów ciężkich brzmień powinna ucieszyć informacja o znalezieniu się w gronie wyróżnionych Nirvany. W ciągu kariery zespół uzyskał sześć nominacji do Grammy, z czego tylko jedna zamieniła się w wygraną, a wydarzenia tego nie doczekał już lider formacji. Uhonorowane zostaną także siostry Ann i Nancy Wilson, znane przede wszystkim z działalności w zespole Heart. Grupa ta uzyskała w karierze cztery nominacje do Grammy, ostatecznie nie zdobywając żadnej statuetki. Poza tym wyróżniono jazzowego wokalistę Bobby'ego McFerrina, którego wielki przebój Don't Worry, Be Happy został wyróżniony dwie nagrodami Grammy w kategoriach Song i Record of the Year. Nagrodę specjalną dostanie także Nile Rodgers - współzałożyciel Chic, uznany producent i gitarzysta, znany ze współpracy z takimi artystami jak David Bowie, Diana Ross, INXS czy Duran Duran. Grammy za całokształt twórczości otrzymają także Ma Rainey, Slick Rick The Ruler The Supremes. 

Kiedy statuetki zostaną wręczone?

Nagrody specjalne zostaną wręczone wcześniej, niż regularna gala. Gwiazdy zostaną uhonorowane 4 lutego 2023 roku w Wilshire Ebell Theatre w Los Angeles. Nagrody za całokształt twórczości otrzymują artyści, artystki i zespoły, którzy wnieśli twórczy i niezaprzeczalny wkład o wybitnym znaczeniu artystycznym w dziedzinie muzyki. Gala rozdania nagród Grammy odbędzie się zaś w nocy z 5 na 6 lutego czasu polskiego. Kto zostanie nagrodzony a kategoriach rock, metal i alternatywa? Tego dowiemy się już za niecały miesiąc!

Muzyka rockowa lat 90-tych - zagranica. Kultowe krążki z tego okresu

Nirvana - jak dobrze znasz historię legendy grunge'u? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Z jakim innym legendarnym muzykiem skonfliktowany był Kurt Cobain?