Måneskin

i

Autor: Materiały prasowe - Ilaria Ieie

ze świata rocka

Przełomowe osiągnięcie Måneskin! Grupa ponownie dołączyła do klubu MILIARDA odtworzeń na Spotify

2024-04-10 11:33

Choć ostatnio o zespole Måneskin jest nieco ciszej, to grupa wciąż cieszy się ogromną popularnością wśród słuchaczy na całym świecie. Formacja w trakcie przygotowań do letniej serii koncertów, w tym na rodzimym Open'erze, podzieliła się ze swoimi odbiorcami szczególną wiadomością. Włoska grupa właśnie ponownie dołączyła do słynnego "Billions Club" na Spotify!

Zespół Måneskin szturmem wdarł się na światowy rynek, zwracając uwagę fanów i fanek muzyki, początkowo jako uczestnik, a kolejno zwycięzca 65. Konkurs Piosenki Eurowizji. Grupa wystąpiła na nim z utworem Zitti e buoni, który szybko stał się światowym hitem, tak jak inne, również wcześniejsze, jej numery. Formacja poszła na ciosem i bardzo szybko wyruszyła w serię koncertów po całym świecie, a kolejno na dłużej zatrzymała się w Stanach Zjednoczonych, gdzie nie tylko zgarnęła kilka statuetek najważniejszych branżowych nagród i zdobyła nominację do Grammy dla Najlepszego Nowego Artysty, ale też nagrała nowy album.

Krążek RUSH! ukazał się w styczniu 2023 roku i choć został dość różnie przyjęty przez krytyków, to natychmiastowo zaczął bić rekordy popularności w streamingu, a fani i fanki tłumnie ruszyli na koncerty w ramach promującej go trasy. Przygotowująca się obecnie do letnich pokazów kapela właśnie może dopisać do swojej długiej listy kolejny sukces!

ESKA ROCK: Måneskin kolejną gwiazdą Open'er Festival 2024!

Måneskin z kolejnym MILIARDEM na Spotify

Platforma Spotify właśnie ogłosiła, że formacja ponownie dołączyła do słynnego już Billions Club! Wszystko to za sprawą pochodzącego z albumu Teatro d'ira: Vol. I kawałka I WANNA BE YOUR SLAVE, który właśnie przekroczył prób MILIARDA streamów!

Jest to drugie tego typu osiągnięcie w, jakby nie patrzeć, dość krótkiej karierze grupy. Pierwszy miliard odtworzeń zespół zdobył za sprawą utworu Beggin', czyli swojej wersji kompozycji grupy The Four Seasons z 1967 roku.

Måneskin jedną z gwiazd Open'er Festival 2024!

Choć jakiś czas temu głośno mówiło się o tym, że zespół szykuje się do ogłoszenia przerwy w działalności, by każdy z jego członków skupił się na solowych projektach pobocznych, to póki co tego typu oficjalne wieści jeszcze nie nadeszły.

Formacja zawita za to w tym roku do Polski! Przypominamy, że Måneskin jest jedną z gwiazd tegorocznego Open'er Festival 2024! Grupa zagra w środę 3 lipca na Orange Main Stage w Gdyni, dokładnie tego samego dnia, co Foo Fighters!

Spróbuj się w quizie o Måneskin!

Co wiesz o zespole Måneskin? Sprawdź się w quizie dla prawdziwych fanów i fanek!

Pytanie 1 z 10
Które miejsce grupa zajęła w finale włoskiej edycji "X-Factora"?