Primus zagrał cover TOOL! To trzeba zobaczyć!

i

Autor: YouTube

Primus zagrał cover TOOL! To trzeba zobaczyć!

2023-04-20 11:16

Sytuacja była tym bardziej wyjątkowa, że na scenie pojawili się członkowie formacji, która kawałek nagrała na płycie „Ænima”. Dzięki takiemu połączeniu składów Tool i Primus powstało coś nie do podrobienia. Musimy jednak przyznać, że rozbudziło w nas apetyt na więcej. Gdyby tak panowie poszli za ciosem i w ramach czegoś zupełnie nowego nagrali razem jeszcze więcej muzyki? To mogłoby być coś!

Lider zespołu Primus zorganizował specjalny koncert by wesprzeć moralnie i finansowo swojego przyjaciela Jimmy’ego Haywarda. Impreza odbyła się 17 kwietnia w klubie The Belasco w Los Angeles.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się Danny Carey oraz Justin Chancellor, czyli sekcja rytmiczna TOOL. Les Claypool zaprosił ich na scenę, dzięki czemu Primus/TOOL mógł zagrać kawałek „Aenema” z dwoma zestawami perkusyjnymi. Zobaczcie jak wyszło.

Jimmy Hayward, dla którego zorganizowano koncert, jest znanym amerykańskim filmowcem i animatorem. Pracował między innymi przy „Toy Story”, „Gdzie jest Nemo?” oraz „Potwory i spółka”. Niestety zmaga się z chorobą nowotworową, na której leczenie potrzebuje środków.

U2 - 5 ciekawostek o albumie “War” | Jak dziś rockuje?