Prawdziwa gratka dla fanów Iron Maiden! Album w formie książki na 40-lecie!

i

Autor: Materiały prasowe Kultowy album Iron Maiden jako książka na 40-lecie

Prawdziwa gratka dla fanów Iron Maiden! Album w formie książki na 40-lecie!

2023-11-10 12:40

Początek lat 80. był znaczący dla zespołu Iron Maiden. W 1981 roku jego nowym wokalistą został Bruce Dickinson, a pierwszy nagrany z nim album, "The Number of the Beast", osiągnał ogromny sukces na świecie, Równie dobrze poradziło sobie kolejne wydawnictwo, czyli świętujący w tym roku swoje 40-lecie "Piece of Mind". To właśnie ta płyta wyjdzie na nowo - w zupełnie zaskakującej wersji!

Zespół Iron Maiden zwrócił na siebie uwagę branży tak naprawdę już po premierze debiutanckiej płyty w 1980 roku. Formacja nie zamierzała zwalniać tempa i wydawała kolejne płyty z roku na rok. Na trzeciej z nich, słynnym już The Number of the Beast, po raz pierwszy zaśpiewał nowy wokalista - znany z grupy Samson Bruce Dickinson. Wydawnictwo osiągnęło bardzo duży sukces, tak jak jego następca - wydany w maju 1983 roku krążek Piece of Mind.

Iron Maiden - 5 ciekawostek o albumie "The Number of the Beast" | Jak dziś rockuje?

"Piece of Mind" w formie książki!

Album ten również osiągnął bardzo duży sukces komercyjny i krytyczny, jest także pierwszym, na którym zagrał perkusista Nicko McBrain. Teraz, z okazji 40-lecia, zespół przygotował prawdziwą gratkę dla fanów!

"Żelazna Dziewica" postanowiła nawiązać współpracę z wydawnictwem Z2, by ten zaprezentował Piece of Mind w wydaniu... książkowym! Pozycja trafi do sprzedaży 21 listopada i składać się będą na nią wyjątkowe grafiki, w tym komiksowe, referencje pisarzy, artystów i muzyków, wstęp Piece Of Mind At 40 autorstwa menadżera Roda Smallwooda, opowiadania o maskotce zespołu, Eddiem oraz te zainspirowane każdym utworem, które trafiły na oryginalne wydanie płyty. Autorem jednego z nich, opartego na utworze Revelations, jest sam Bruce Dickinson. Powieść graficzna będzie dostępna w kilku wersjach: edycji standardowej, "Flight of Icarus Edition", "The Trooper Edition", "The Trooper Cutaway Edition", "Deluxe Edition" i "The Asylum Edition". Szczegóły są dostępne na stronie wydawnictwa.