Bruce Dickinson zagra w horrorze, poświęconym zespołowi ABBA! Nadążacie?

i

Autor: Materiały prasowe Bruce Dickinson pojawi się na wielkim ekranie w horrorze o zespole ABBA!

Bruce Dickinson zagra w horrorze, poświęconym zespołowi ABBA! Nadążacie?

2023-11-08 11:34

Przed Brucem Dickinsonem bardzo intensywny czas. Muzyk już za chwilę wyda solowy singiel, przygotowuje się do premiery albumu i światowej trasy koncertowej. Mało? Chyba tak, gdyż okazuje się, że Bruce'a będzie można oglądać także na wielkim ekranie w horrorze o zespole... ABBA! Cała fabuła brzmi dość, hmmm, niesamowicie!

Wszyscy bardzo dobrze znamy Bruce'a Dickinsona jako wokalistę formacji Iron Maiden i artystę solowego. Muzyk wraca właśnie do tego momentu swojego życia i już zapowiedział premierę najnowszego, pierwszego od ponad 18 lat solowego krążka. Nie znamy jeszcze dokładnej daty wydania The Mandrake Project, wiemy jednak już, że dosłownie za chwilę, w piątek 1 grudnia, poznajmy pierwszy muzyczny przedsmak płyty. Tego dnia światło dzienne ujrzy wyczekiwany singiel Afterglow Of Ragnarok. Muzyk promować będzie nadchodzący materiał na solowej trasie, w ramach której pojawi się także w Polsce na przyszłorocznym Mystic Festival.

Iron Maiden - 5 ciekawostek o albumie "The Number of the Beast" | Jak dziś rockuje?

Bruce Dickinson i tribiute horror dla zespołu ABBA!

Wszystko wskazuje na to, że muzyka to nie jedyny projekt, w jaki zamierza się zaangażować w najbliższym czasie Bruce. Jak podał serwis internetowy Deadline, na wielkie ekrany zmierza zupełnie nieoczywisty projekt. Elza Kephart wyreżyseruje, a Austin Dickinson napisał scenariusz do niekonwencjonalnego filmu, który będzie jedynym w swoim rodzaju tributem dla zespołu ABBA. W tym przypadku nazwisko nie jest przypadkowe - scenarzysta to syn Bruce'a. Projekt ma mieć postać... horroru, który niejako odda hołd legendarnej grupie. Co ma z tym wspólnego Bruce? A to, że ma się on wcielić w produkcji w główną rolę wokalisty grupy Abbatoir, Bjorna. Według fabuły, formacja ta ma być cover bandem ABBY, jednak rozważać zakończenie działalności, gdy sytuacja na rynku staje się coraz bardziej mroczna i ponura. Plany te zmieniają się, gdy Bjorn, Benny, Anni-Frid i Agnetha dowiadują się o planowanej bitwie cover bandów. Na miejscu dochodzi jednak do prawdziwej apokalipsy, w wyniku której niektórzy muzycy zamieniają się w zombie! Poza Brucem, na ekranie mają się pojawić inne gwiazdy rocka i metalu!

Całość brzmi zupełnie abstrakcyjnie, jednak film będzie realizacją istniejącej już historii autorstwa Andrew Prendergasta, który jest producentem, i Austina Dickinsona. Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy ten komediowy-horror ujrzy światło dzienne, jedno jest pewne - już teraz jest on na naszej liście pozycji obowiązkowych do obejrzenia!