Powstanie sequel filmu Oto Spinal Tap. W obsadzie m.in. Elton John i Paul McCartney

i

Autor: AF Archive/Mary Evans Picture Library/East News

Wiadomości filmowe

Powstanie sequel filmu "Oto Spinal Tap". W obsadzie m.in. Elton John i Paul McCartney

Już niebawem na ekrany kin trafi kontynuacja filmu "Oto Spinal Tap" z 1984 roku. Wiadomo już, że prace przy sequelu trwają. W obsadzie nie zabraknie także prawdziwych gwiazd muzyki. Portal "Variety" przekazał, że zobaczymy m.in. Eltona Johna i Paula McCartneya.

Powstanie sequel filmu "Oto Spinal Tap". Prace ruszyły

W 1984 roku premierę miał film "Oto Spinal Tap" w reżyserii Roba Reinera. Opowiadał on o karierze członków popularnego angielskiego zespołu heavymetalowego Spinal Tap. Muzycy byli grani przez: Michaela McKeana (jako David St. Hubbins), Christophera Guesta (Nigel Tufnel) i Harry'ego Shearera (Derek Smalls). 

Po czterdziestu latach fikcyjny zespół powróci. Jak informuje dziennik "Variety", ruszyły bowiem zdjęcia do kontynuacji filmu "Oto Spinal Tap". Są one aktualnie kręcone w Nowym Orleanie. 

Radio Eska Rock: 10 złotych myśli klasyków rocka. To ponadczasowe sentencje

Sequel wspomnianego filmu wyreżyseruje ponownie Rob Reiner, który wcieli się również w postać filmowca Marty'ego DiBergiego. W przypadku aktorów, którzy zagrają członków tytułowego zespołu także nic się nie zmienia. Będzie tak, jak w pierwszej części z 1984 roku. 

Na ekranie nie zabraknie ponadto prawdziwych muzycznych gwiazd. "Variety" potwierdziło, że w filmie zobaczymy m.in. Eltona Johna oraz Paula McCartneya. 

Fabuła zakłada, że zespół ponownie spotyka się, po 15-letniej przerwie, aby zagrać finałowy koncert. Wszystko po to, aby uniknąć pozwu ze strony żony Iana Faitha, czyli menadżera Spinal Tap, który umarł. To właśnie ona odziedziczyła kontrakt z grupą, który wskazuje, że ST musi wystąpić jeszcze raz na scenie. 

Kiedy film będzie miał swoją premierę? Tego na razie nie wiadomo. 

Przypomnijmy że film "Oto Spinal Top" stał się kultową pozycją. W 2002 roku całość została uznana przez Bibliotekę Kongresu za film "kulturowo, historycznie lub estetycznie znaczący".

Filmy o artystach rockowych. Te produkcje zapierają dech w piersiach: