Filmowa biografia o Michaelu Jacksonie

i

Autor: Lehtikuva/EAST NEWS

Wiadomości

Powstaje filmowa biografia o Michaelu Jacksonie. Jeden z dziennikarzy dotarł do scenariusza całości

W przyszłym roku na ekrany kin wejdzie film o Michaelu Jacksonie. Z pewnością będzie o nim głośno. Zwłaszcza, że dziennikarz portalu "Puck", który dotarł do scenariusza całości, przyznaje, że nie zabraknie... kontrowersji.

Film o Michaelu Jacksonie trafi do kin w 2025

W przyszłym roku premierę będzie miał nowa filmowa biografia Michaela Jacksona. "Michael" opowie o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w karierze Króla Popu. Wiadomo już, że w rolę główną wcieli się bratanek Michaela, Jaafar Jackson, a prace nad całością ruszyły. 

Matt Belloni, dziennikarz związany z portalem "Puck", miał już okazję przeczytać scenariusz nadchodzącego filmu, który wyreżyseruje Antoine Fuqua ("Dzień próby", "Olimp w ogniu", "Wyzwolenie"). Jak informuje: temat molestowania seksualnego ma zostać uwzględniony, ale "jeśli scenariusz w takiej postaci, w jakiej został napisany, trafi na ekran, będzie to bardzo kontrowersyjne". Dlaczego? Belloni tłumaczy, że "film bardzo chce przekonać, że Michael jest niewinny". 

Nigdy nie publikowane zdjęcia Michaela Jacksona – pokazała je jego córka!

Zacytujmy jeszcze inny fragment tekstu Belloniego, z którego jasno wynika, że twórcy filmu "Michael" zamierzają wybielić Jacksona. – Wniosek jest taki, że film "Michael" opiera się na założeniu, że Michael Jackson miał agresywnego ojca, który spowodował, że stał się strasznie niepewnym siebie, ale nieszkodliwym Piotrusiem Panem nieustannie przeżywającym dzieciństwo, którego nigdy nie miał. I ostatecznie wykorzystali to źli ludzie, którzy dostrzegli okazję, aby osiągnąć z tego korzyści

Co jeszcze wiemy o nowej filmowej biografii Jacksona?

Oprócz tego, że znany jest reżyser "Michaela", to wiadomo także, że za scenariusz odpowiada John Logan ("Gladiator", "Skyfall"), a na stanowisku producenta zasiadł Graham King ("Bohemian Rhapsody").

W obsadzie znajdą się natomiast Colman Domingo i Nia Long, którzy wcielą się w rodziców Jacksona, oraz Miles Teller, który będzie grał prawnika Johna Brancę. Angaż, w roli młodego Michaela, otrzymał z kolei 9-letni Juliano Krue Valdi.

Premiera całości zapowiedziana została na 18 kwietnia 2025 roku. Będzie to więc odpowiedź na głośny dokument "Leaving Neverland: Ciemna strona Michaela Jacksona", który premierę miał w 2019. Wade Robson oraz James Safechuck oskarżają w nim Króla Popu o molestowanie seksualne. 

Oto ciekawostki o albumie "Thriller" Michaela Jacksona: