Powstaną DWA filmy o Korze! Co wiadomo na temat produkcji?

i

Autor: AKPA Kora bohaterką dwóch filmów

Powstaną DWA filmy o Korze! Co wiadomo na temat produkcji?

2023-06-26 12:49

W lipcu tego roku minie pięć lat od śmierci jednej z najważniejszych postaci polskiej sceny rockowej. Kora miała 67 lat, gdy przegrała walkę z ciężką chorobą nowotworową. Pamięć o artystce jest wciąż niezwykle żywa, a fani domagają się, by powstał film, który opowie o drodze Kory na sam szczyt. Okazuje się, że takowy powstanie - i to nie jeden!

Kora podbiła serca polskiej publiczności jako wokalistka i główna autorka tekstów zespołu Maanam. Rockowa formacja znalazła się na ustach wszystkich, gdy w 1980 roku pojawiła się na scenie  18. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Od tamtej pory grupa pozostawała w ścisłej czołówce, a dziś uznawana jest za jedną z kluczowych formacji dla historii polskiego rocka. Kora funkcjonowała także jako artystka solowa, a jej ostatni autorski album, Ping Pong, ukazał się w 2011 roku. Niestety, artystka zmarła w wieku 67 lat 28 lipca 2018 roku w wyniku ciężkiej choroby nowotworowej.

Najlepsze wokalistki rockowe - Polska

Kora bohaterką dwóch filmów!

Fani Kory i zespołu Maanam już od co najmniej pięciu lat więc domagają się filmu fabularnego, który opowie historię artystki i to, jak z wielką charyzmą i talentem udało się jej dojść na sam szczyt. Okazuje się, że takowy powstanie, ale nie jest to jedyny projekt filmowy, który skupi się na postaci Jackowskiej. 

W piątek 23 czerwca Wydawnictwo Znak, nakładem którego wydana została książka Się żyje. Kora. Biografia, autorstwa Katarzyny Kubisiowskiej, poinformowało, iż podpisało umowę z ATM Grupa na ekranizację wspomnianej pozycji! W dalszej części oświadczenia widnieje, iż "Już teraz, we współpracy z autorką i w porozumieniu z Bliskimi Kory, rozpoczynamy pracę nad gromadzeniem materiałów do filmu dokumentalnego". To jednak nie wszystko - poza dokumentem, wydawnictwo i grupa producencka mają w planach nakręcenie filmu fabularnego, który przyjrzy się postaci Kory w nieco inny sposób. Wiadomo, że w cały projekt będzie zaangażowana Kubisiowska, która będzie jedną ze scenarzystek. Autorka nie ukrywa także, że zamierza mieć duży wpływ na cały proces, ma już także kandydatkę na stanowisko reżyserki.