Powstaje specjalny bunkier, który ma chronić archiwalne nagrania muzyczne! To tam będzie przechowywana historia muzyki

i

Autor: freeimages.com/Gölin Doorneweerd - Swijnenburg

Powstaje specjalny bunkier, który ma chronić archiwalne nagrania muzyczne! To tam będzie przechowywana historia muzyki

2021-07-08 13:12

W historii muzyki są takie nagrania, które warto zachować i pokazywać przyszłym pokoleniom. Jak dobrze uchronić tego typu zapisy? Na przykład budując specjalny bunkier! To nie żart, w Norwegii powstaje tego typu miejsce, które będzie miało za zadanie przechowywać najważniejsze dokonania muzyczne.

Są takie nagrania w historii muzyki, które stworzyły podwaliny pod dane gatunki i do dziś uznawane są za fundamenty. Wiadomo, że tego typu rzeczy warto chronić i przekazywać młodszym pokoleniom, aby pamięć była zawsze żywa. Jak uchronić tego typu rzeczy? Najprościej jest jakoś je zarchiwizować, co jest najpopularniejsze, no chyba, że jesteś Norwegami, którzy chcą stworzyć specjalny bunkier!

Co tam w środku gra? Black Sabbath - Sabotage

Powstaje specjalny bunkier, w którym przechowywane będą najważniejsze nagrania 

Bunkier zostanie zlokalizowany między Norwegią a Biegunem Północnym i jak wypowiedziała się firma Elire Management Group, w rozmowie z magazynem Billboard, chodzi o zapewnienie przetrwania nagraniom legendarnych muzyków, na przykład The Beatles.

Projekt nosi nazwę Global Music Vault i będzie korzystał z tych samych zabezpieczeń, co Arctic World Archive i Global Seed Vault. Przygotowywane są wszystkie szczegóły techniczne, przede wszystkim te, które zapewnią nośnikom trwałość i odporność nawet na nuklearną eksplozję.

Jak powiedział szef projektu, Luke Jenkinson:

Nie chcemy chronić konkretnego gatunku i konkretnej ery. Chcemy, żeby narody i regiony świata naprawdę przyłożyły się do tego, by uznać, która muzyka jest warta przetrwania.

Pozostaje czekać na wybór numerów i wykonawców, które trafią do bunkra.

Sonda
Jaki jest Twój ulubiony utwór Queen?