Porter/Karczewska

i

Autor: Materiały prasowe

koncerty rockowe w polsce w 2024 roku

Porter/Karczewska jako goście specjalni koncertów The Robert Cray Band w Polsce!

2024-04-22 13:53

Laureaci Fryderyków 2024 w kategorii Album Roku Blues będą gośćmi specjalnymi Roberta Craya 21 maja w krakowskim Studio, 22 maja gdańskim Teatrze Szekspirowskim i 23 maja w stołecznej Progresji.

W piosenkach nie szczędzą goryczy, pociągają ich przede wszystkim ciemne strony życia. To naturalne, że drogi Johna Portera i Agaty Karczewskiej musiały się spleść – songwriterski duet promuje płytę “On the Wrong Planet”.

Tytuł ich płyty sugeruje, że znaleźli się na złej planecie, co samo w sobie pokazuje, że nie mamy do czynienia z beztroską przejażdżką. Porter i Karczewska to duet, który prędko znalazł wspólną chemię, ale czy to kogoś dziwi? On – szukający wszystkiego, co mroczne w polskiej alternatywie już od lat 70. Ona – nominowana do Fryderyka, wyspecjalizowana w kąśliwym i cynicznym folku, country oraz bluesie. Zawartość “On the Wrong Planet” dowodzi, że dobrze się dobrali. Ich sunące przy gruncie i napędzane pesymizmem alternatywne country wpada w ucho, jak i każe zastanowić się nad tym, co siedzi nam w głowach, gdy wracamy do nieprzyjemnych wspomnień. Na żywo te ponure songi działają ze zdwojoną mocą!

Najlepsze polskie albumy 2023 roku - rock, metal i alternatywa

THE ROBERT CRAY BAND (USA) blues

Robert Cray to kompozytor, który może zadowolić każdego, bo jego podejście do bluesa jest wielowymiarowe i dalekie od schematów. Można złapać u niego oczywiście wymaganą w gatunku gorycz, ale stonowaną subtelną melancholią. Do tego dochodzi zupełnie niewymuszony pierwiastek przebojowości, dzięki któremu te niekoniecznie wesołe piosenki i tak stają się gotowym materiałem do wzmożonego nucenia. A żeby spiąć pakiet umiejętności amerykańskiego artysty w klamrę dodajmy słuszną porcję rockowej dynamiki oraz jak zawsze katartyczne brzmienie amerykańskiego soulu i gotowe – tak Cray zbudował sobie pomnik. Nic więc dziwnego, że przy takim sztafażu stylistycznym zdążył zgarnąć pięć statuetek w Grammy, a oprócz twórczości solowej nazbierać wiele imponujących wpisów w muzycznym CV – począwszy od współpracy z B.B. Kingiem czy Tiną Turner aż po działania z Ericiem Claptonem oraz Chuckiem Berrym. W ciągu pięćdziesięciu lat działalności wypracował swój styl do perfekcji, więc nie przegapcie okazji i zobaczcie go na polskich koncertach.

HE ROBERT CRAY BAND (USA) blues + Porter/Karczewska (Polska) alternative country

 • Kiedy: 21 maja (wtorek) 2024
 • Gdzie: Kraków @ Klub Studio, ul. Witolda Budryka 4
 • Bilety: 159-249 zł – przedsprzedaż, 170-270 zł – w dniu koncertu
 • Organizator: Knock Out Productions
 • Kiedy: 22 maja (środa) 2024
 • Gdzie: Gdańsk @ Teatr Szekspirowski, ul. Wojciecha Bogusławskiego 1
 • Bilety: 159-249 zł – przedsprzedaż, 170-270 zł – w dniu koncertu
 • Organizator: B90
 • Kiedy: 23 maja (czwartek) 2024
 • Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
 • Bilety: 159-249 zł – przedsprzedaż, 170-270 zł – w dniu koncertu
 • Organizator: Knock Out Productions

Bilety na wydarzenia są dostępne na: knockoutmusicstore.pl, ebilet.pl (wyłącznie miejsca siedzące), b90.pl/ (tylko Gdańsk)/

Oto nasz wybór najlepszych polskich albumów z 2023 roku: