Poparzony James Hetfield i specjalny koncert. Metallica opublikowała fragmenty występu z 1992 roku

i

Autor: screen: https://youtu.be/fQ2rrzMq1xU

Poparzony James Hetfield i specjalny koncert. Metallica opublikowała fragmenty występu z 1992 roku

2021-07-19 10:39

Metallica świętuje 30-lecie kultowego czarnego albumu specjalną reedycją oraz albumem 'The Metallica Blacklist', na którym znajdą się aż 53 covery utworów z 'Black Albumu' w zaskakujących wydaniach. Do sieci trafiają też nieznane wersje słynnych numerów oraz fragmenty kultowych koncertów. Tym razem Metallica przypomniała wyjątkowy koncert z 1992 roku. To właśnie wtedy James Hetfield leczył poparzenia rąk i nie mógł grać na gitarze.

Premiera 'The Black Album' w zremasterowanej wersji oraz 'The Metallica Blacklist' zaplanowana jest na 10 września (fizyczne i cyfrowe wydanie 'The Black Album' oraz cyfrowe wydanie 'The Metallica Blacklist'). Fizyczna wersja 'Blacklist' trafi do sprzedaży 1 października. Remaster czarnego albumu promują natomiast specjalne wersję znanych singli i są to głównie demówki, które pokazują, jak w początkowych fazach brzmiały kultowe numery. Jednak zespół ma tez w zanadrzu archiwalne nagrania wideo, które są często zapisami kultowych koncertów. Właśnie w sieci pojawił się fragment występu z 1992 roku, podczas którego James Hetfield był niedysponowany i nie mógł grać na gitarze.

Co tam w środku gra - Motörhead - No Sleep 'Till Hammersmith

Metallica udostępnia fragment koncertu z 1992 roku

W sieci pojawił się fragment występu, który grupa zagrała 27 sierpnia 1992 roku w Las Cruces. Był to bardzo specyficzny koncert, podczas którego James Hetfield nie grał na gitarze, a wszystko to z powodu poparzeń jakich artysta doznał w Montrealu. Mimo całego zamieszania, Metallica nie przerwała trasy, a partie gitary odgrywał John Marshall. Zobaczcie ten wyjątkowy koncert, podczas którego James nie dzierży gitary w dłoni:

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu