Polski gigant muzyczny wspiera metal? Czy zespół Carnal to zapowiedź zmian na rynku?

i

Autor: materiały prasowe

Polski gigant muzyczny wspiera metal? Czy zespół Carnal to zapowiedź zmian na rynku?

2023-11-17 12:08

Singiel "Do Utraty Tchu" wraz z teledyskiem jest zapowiedzią albumu „Horyzont Zdarzeń”. Ciężkie i przemyślane granie, które wymyka się prostym klasyfikacjom. Tak, jest tu metalowa gitara i agresywny głos, ale i nie brakuje posępnej melodyjności.

Założona ponad dwie dekady temu firma wokalistki Kayah i byłego gitarzysty między innymi grupy Houk miała pozwolić artystce na niezależność od muzycznych korporacji i wydawanie na własnych warunkach. Po latach jest to jeden z największych graczy nie tylko jako wydawca, ale i agencja koncertowa. Obecnie w jej szeregach znajdziecie między innymi oczywiście Kayah, ale także Hey, duet Karaś/Rogucki, Krzyśka Zalewskiego, Darię Zawiałow, Muchy czy Mery Spolsky. Jednak współpraca z zespołem metalowym to otwarcie się mainstreamu na zupełnie nowe brzmienia. Miejmy nadzieję, że nie ostatnie, czekamy na więcej!

Carnal to warszawska grupa, której początki sięgają 1999 roku. Pierwsze lata to tworzenie w klimatach mieszanki doom i death metalu. Ciężkie riffy, nisko natrojone gitary i growlujący głos. OD samego początku kręgosłupem grupy jest dwójka braci: Robert i Marek Gajewscy, odpowiednio: wokal oraz gitara basowa. Droga do wydania singla "Do Utraty Tchu" była dla nich bardzo kręta i wyboista, jednak pozwoliła im wydać demo, dwa single i trzy albumy. Czwarty, a właściwie trzeci, bo pierwszy grupa przedstawia jako nieoficjalny (wydali go sami), trafi do dystrybucji Kayaxu jeszcze w tym roku. Nie możemy się doczekać!

Carnal

i

Autor: materiały prasowe
Babcia kupiła mu Czarny Album Metalliki! | Skubas w ESKA ROCK