System of a Down

i

Autor: Materiały prasowe

Podczas operacji mózgu, mężczyzna grał na gitarze kawałki… System of a Down i Deftones! Nauka i ciężkie brzmienia łączą się

2024-01-22 15:42

Do tego, że mózg jest organem szczególnie istotnym, a to tego niezwykle interesującym, nie trzeba raczej nikogo przekonywać. Już kilka razy głośno było o tym, że w jego badaniach kluczowa okazała się być muzyka rockowa. Teraz niezwykle głośno jest o mężczyźnie, który zmuszony był przejść operację mózgu - jej przebieg umilał sobie w dość zaskakujący sposób!

Dziś coraz częściej i więcej mówi się o tym, jak interesującym organem w naszym ciele jest ten, na który, co zaskakujące, zwracamy uwagę dość rzadko. Chodzi oczywiście o mózg, który to jednak jest tym centralnym i od działania którego zależy wiele innych funkcji naszego organizmu. Wspaniale opowiada o o tym i pisze chociażby dr Asia Podgórska, autorka książki Tak działa mózg. Jak mądrze dbać o jego funkcjonowanie i prowadząca podcast "Podgórska ogólnie". Badaczka była także gościnią w jednym z odcinków "Melliny" u Marcina Mellera, w którym odkrywała wszystkie zakamarki i tajemnice funkcjonowania mózgu.

dr Joanna Podgórska: Nie wierzę w Boga, wierzę w umysł. Czy ruch leczy depresje? | Mellina

Operacja na mózgu i... gra na gitarze!

O tym, jak fascynującym organem jest mózg świadczy także pewna operacja, o której w świecie ciężkich brzmień zrobiło się wyjątkowo głośno. Mężczyzna o imieniu i nazwisku Christian Nolen został poddany zabiegowi, który miał na celu wycięcie z jego mózgu guza. Tego typu operacje należą do szczególnie skomplikowanych i wymagających, a ze względu na budowę mózgu, rolę jego konkretnych obszarów, często przeprowadzane są przy znieczuleniu miejscowym, przy równoczesnym zachowaniu w stanie przytomności pacjenta, by na bieżąco kontrolować, czy nienaruszony został obszar, odpowiedzialny chociażby za mowę czy ruch.

W przypadku Nolena jego stan kontrolowano w szczególnie zaskakujący sposób - mężczyzna został poproszony o to, by... grał na gitarze! Pacjent, który jak się okazuje, jest profesjonalnym gitarzystą, dał się dzięki temu poznać jako prawdziwy fan nu metalu i przygrywał sobie fragmenty kawałków System of a Down i Deftones. Już po wszystkim mężczyzna powiedział, że cała sytuacja była dla niego dość dziwna i nieco przytłaczająca, a fakt tego, że poproszono go o grę na gitarze określił jako coś "zupełnie dzikiego"! Zobacz materiał o tym szczególnym zabiegu poniżej!

Listen on Spreaker.