Hurt zaprezentował singiel Tornado rekinów - to kolejna zapowiedź nadchodzącej płyty!

i

Autor: Materiały prasowe Hurt zaprezentował singiel "Tornado rekinów" - to kolejna zapowiedź nadchodzącej płyty!

Po dziesięciu latach Hurt otwiera nowy rozdział płytą "Festiwal bodźców"

2024-02-28 14:14

Po dziesięciu latach od ostatniej płyty znany wszystkim wrocławski zespół HURT otwiera nowy rozdział, w którym wyraźnie nie jest już młodzieżą!

Autorzy pokoleniowego przeboju Załoga G przygotowali jak zwykle eklektyczny album, na którym nie zabrakło znanych i zdolnych gości. Współtwórcami ósmego albumu zespołu zostali m.i.n. Igor Boxx (połowa kultowego duetu Skalpel), czy młoda soulowa wokalistka Martyna Baranowska.

Najnowsza płyta HURTU to nie punkowy wygłup lat dziewięćdziesiątych, lecz na wskroś aktualny mariaż najlepszych alternatywno-popowych wzorców, zaprzęgnięty do opowiedzenia o tytułowym "festiwalu bodźców", w którym przyszło nam uczestniczyć – czy chcemy czy nie – w trzeciej dekadzie XXI wieku.

Muzyka rockowa lat 2000. - Polska. Tych płyt słuchamy do dziś

Liderem zespołu HURT jest Maciej Kurowicki, wokalista i autor tekstów. Jest synem artystki i profesora filozofii. W latach 80-tych (wraz z mamą) przebywał w obozie dla uchodźców w Latinie pod Rzymem. Następnie wyemigrował do Montrealu. Po powrocie do Polskie uczestniczył w działaniach Pomarańczowej Alternatywy.

Na początku lat 90-tych był aktywny fotoreporterem publikującym w większości polskich dzienników i tygodników.