Placebo

i

Autor: foto: Mads Perch

Placebo - 'Surrounded By Spies': nowy utwór w sieci! Zespół zagra także koncert w Polsce!

2021-11-09 10:44

Zespół Placebo ogłasza dziś premierę swojego długo oczekiwanego ósmego studyjnego albumu. Ostatnia studyjna płyta "Loud Like Love" wydana została 9 lat temu, a nowy album "Never Let Me Go" ukaże się 25 marca 2022 roku.

Dziś ujawniony został również nowy utwór pochodzący z nadchodzącego krążka, 'Surrounded By Spies' oraz podano szczegóły nadchodzącej trasy koncertowej po Wielkiej Brytanii i Europie. We wrześniu Placebo przebudziło się z długiej hibernacji, by wydać swój pierwszy singiel od pięciu lat - i pierwszy z nowego albumu - ‘Beautiful James’. Radosna i uroczysta piosenka wyrażała także sprzeciw wobec coraz bardziej prominentnych, ignoranckich ugrupowań, które zaśmieciły współczesną konwersację. Jak skomentował to wtedy Brian Molko:

"Jeśli piosenka ma drażnić tych o ciasnych horyzontach, niech tak będzie.”

EskaROCK Live! - Happysad - Mów mi dobrze

Zespół w doskonały sposób mówi o stanach ludzkiej kondycji, a unikalna metoda badania zarówno jej wad, jak i piękna, znajduje podatny grunt w 2021 roku. Głos wydobywający się z czasów pandemii, niesie się w czasach nietolerancji, podziałów, technologicznego nasycenia i nieuchronnej eko-katastrofy, wyraża też istotne opinie we współczesnym dyskursie i jest najbardziej odpowiedni, by wyśpiewać je światu. W magnetycznym, powolnym utworze “Surrounded By Spies” nie ma miejsca na żadne niedociągnięcia w konfrontacji z erozją swobód obywatelskich, a tekst Briana Molko łączy się z wszechogarniającym poczuciem klaustrofobii.

Brian Molko komentuje:

"Zacząłem pisać tekst, kiedy odkryłem, że moi sąsiedzi szpiegowali mnie dla czyichś niegodziwych celów. Następnie zacząłem zastanawiać się nad niezliczonymi sposobami erozji i kradzieży naszej prywatności, co dzieje się od czasu wprowadzenia na całym świecie kamer CCTV, które obecnie wykorzystują rasistowskie technologie rozpoznawania twarzy; powstania Internetu i telefonów komórkowych, które zamieniły praktycznie każdego użytkownika w paparazzo i widza we własnym życiu, a także nad tym, w jaki sposób w większości przypadków wszyscy udostępniliśmy osobiste informacje ogromnym międzynarodowym korporacjom, których jedynym zamiarem jest wykorzystywanie nas.

Zastosowałem technikę cut-up wymyśloną przez Williama S Burroughsa i spopularyzowaną we współczesnej piosence przez Davida Bowiego. To prawdziwa historia opowiedziana przez pryzmat paranoi, całkowitego obrzydzenia wobec wartości współczesnego społeczeństwa i deifikacji kapitalizmu inwigilacyjnego. Narrator jest u kresu wytrzymałości, otacza go poczucie beznadziejności, jest przestraszony i całkowicie skłócony z naszym nowym pojęciem postępu i bogiem pieniądza".

Placebo – “Never Let Me Go” – lista utworów:

 1. Forever Chemicals
 2. Beautiful James
 3. Hugz
 4. Happy Birthday In The Sky
 5. The Prodigal
 6. Surrounded By Spies
 7. Try Better Next Time
 8. Sad White Reggae
 9. Twin Demons
 10. Chemtrails
 11. This Is What You Wanted
 12. Went Missing
 13. Fix Yourself

Placebo w Polsce 2022 - DATA, MIEJSCE, BILETY

Zespół pojawi się 17.10.2022 w Polsce! Grupa wystąpi w EXPO XXI Warszawa - Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe. Bilety w sprzedaży ogólnej od 17 listopada o 10:00 na LiveNation.pl. Przedsprzedaż dla klientów Citi Handlowy: poniedziałek 15 listopada od godz. 10:00 Przedsprzedaż Ticketmaster: wtorek, 16 listopada od godz. 10:00 Sprzedaż ogólna: środa 17 listopada od godz. 10:00

Sonda
Czekasz na nowy album Placebo?